نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

از طبیعت تا زندگی سنتی در استان «كهگیلویه و بویراحمد»

مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان «كهگیلویه و بویراحمد» در گفت و گو با رادیو ایران بیان كرد: روستاهای «كهگیلویه و بویراحمد» مقصدی خاطره انگیز برای گردشگری است.

1403/03/08
|
14:56
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سعید طالبی پور در گفت و گو با برنامه «نمودار» گفت: روستاهای «كهگیلویه و بویراحمد» نزدیك به جنگل‌های بلوط با هوای دلپذیر، محیطی آرام و روان بودن زندگی سنتی كه در مناطق شهری نوستالژی شده مقصدی خاطره انگیز برای گردشگری است.

وی ادامه داد: وجود 14 روستای هدف گردشگری در «كهگیلویه و بویراحمد» در كنار صدها روستا با طبیعت بكر و منظره های چشم نواز این مناطق را مقصد علاقه مندان به گردشگری در این استان كرده است.

مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان «كهگیلویه و بویراحمد» دربخش دیگری گفت: 2000 اثر تاریخی شناسایی شده در این استان وجود دارد.

وی به اقدامات انجام شده در حوزه میراث فرهنگی اشاره كرد و افزود: 78٠ اثر تاریخی از مجموع دو هزار اثر شناسایی شده در استان در فهرست آثار ملی ثبت شده اند.

طالبی پور تصریح كرد: در دور دوم سفر رئیس جمهوری (شهید) بالغ بر 21٠ میلیارد تومان برای استان مصوب شد.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان «كهگیلویه و بویراحمد» ضمن تشكر از اقدام رسانه ای «هفته های ایرانی» رادیو ایران عنوان كرد: همه بخش‌های استان باید با هم افزایی برای معرفی استان همكاری و كمك كنند و رسانه ها و صدا و سیما می توانند در راستای معرفی استان نقش تأثیرگذاری داشته باشند.

گفتنی است «نمودار» این هفته به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای زهرا رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نمودار