نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

رادیو ایران، بازار مسكن در ماه های آینده را پیش بینی می كند

برنامه «نمودار» شنبه 25 آذر، در گفتگو با مهدی كرباسیان، نایب رئیس كمیسیون تخصصی مشاوران املاك اتاق اصناف ایران، به بررسی و پیش بینی بازار مسكن در ماه های آینده می پردازد.

1402/09/25
|
08:16
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، نایب رئیس كمیسیون تخصصی املاك اتاق اصناف ایران در مصاحبه ای بیان كرده است: «در سال‌های اخیر برخی واحدهای مسكونی ظاهرا برای فروش با چندین برابر نرخ متعارف آگهی می‌شد. با بررسی موضوع متوجه شدیم واحدهای مدنظر متعلق به بانك‌ها است كه صرفا برای آلارم افزایش قیمت بود، نه برای فروختن. البته در دو سال اخیركه دولت بانك‌ها را از بنگاه‌داری منع كرده تا حدودی دست بانك‌ها از خرید و فروش ملك كوتاه شد.»

راضیه حسینعلی تهیه كننده این هفته برنامه «نمودار» بیان كرد: بررسی روند بازار مسكن در چهار دهه اخیر نشان می‌دهدكه تحركات بازارهای طلا و ارز بر بازار مسكن تاثیر زیادی دارد. اگر قیمت دلار كاهش یابد قیمت مسكن نیز متعاقبا پایین می‌آید و بر عكس اگر دلار روند رو به بالایی را طی می‌كند، فعالان بازار ملك به این نتیجه می رسندكه قرار است بازار راه بیفتد.

حسینعلی افزود: با توجه به اهمیت موضوع مسكن كه همواره یكی از دغدغه های مردم است در برنامه «نمودار» روز شنبه 25 آذر، در گفت و گو با مهدی كرباسیان، نایب رئیس كمیسیون تخصصی مشاوران املاك اتاق اصناف ایران، به بررسی و پیش بینی بازار مسكن در ماه های آینده خواهیم پرداخت.

گفتنی است «نمودار» این هفته به تهیه كنندگی راضیه حسینعلی، اجرای مهرناز فقیهی و هماهنگی اكرم خیرخواه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نمودار