نمودار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:20 به مدت 40

بیش از 95 درصد اصناف می توانند از مزایای تسهیلات سبز بهره مند شوند

سخنگوی سازمان امور مالیاتی گفت: هر صاحب شغلی كه زیر سقف 6 میلیارد و 700 میلیون تومان فروش سالانه داشته باشند، مشمول بهره گیری و استفاده از تسهیلات سبز می شوند.

1402/03/06
|
15:06
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، مهدی موحدی سخنگوی سازمان امور مالیاتی در برنامه نمودار درباره جزئیات فرایند مالیات ستانی از اصناف گفت: سازمان امور مالیاتی طبق تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم، می تواند فضا را به گونه ای فراهم آورد كه اصناف بدون نیاز به ارائه اظهارنامه و حفظ دفاتر و اسناد، مالیات مقطوعی خود كه سازمان آنها را بر اساس داده های سیستمی و پایگاه های اطلاعات در نظر گرفته، پرداخت كنند.

وی در ادامه ملاك و مبنای محاسبات مالیات را اطلاعات مربوط به تراكنش بانكی، سابقه مالیاتی افراد و خرید و فروش ثبت شده در سیستم دانست و افزود: سازمان امور مالیاتی با محاسبه این موارد؛ پیشینه و سقف فروش اصناف را تعیین می كند.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی در بخش دیگر صحبت هایش با بیان اینكه تبصره ماده 100 امسال، سقف را بسیار فراتر برده، خاطر نشان كرد: هر صاحب شغلی كه زیر سقف 6 میلیارد و 700 میلیون تومان فروش سالانه داشته باشند، مشمول بهره گیری و استفاده از تسهیلات سبز می شوند.

موحدی اضافه كرد: بیش از 95 درصد اصناف می توانند از مزایای تسهیلات سبز بهره مند شوند.

در ادامه می شنوید.

برنامه نمودار شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
نمودار