هفته های ایرانی یكشنبه و سه شنبه از ساعت 22 به مدت 60 دقیقه

رادیو ایران

هفته هاي ايراني

كارگاه آموزشی ایرانیاران در استان «سیستان و بلوچستان» برگزار شد

جمعه 28 اردیبهشت، بیست وچهارمین كارگاه آموزشی «ایرانیاران» در «سیستان و بلوچستان» برگزار شد.

1403/02/29
|
14:44
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، در ادامه طرح «هفته‌های ایرانی» و برگزاری كارگاه آموزشی در هر استان، این هفته كارگاه آموزشی «ایرانیاران» با حضور، عبدالرسول جوادی بالاجاده، عبدالله علایی (تهیه كننده)، حامد نجم الهدی(گوینده)، تینا میركریمی (گزارشگر)، معاون صدای مركز «سیستان و بلوچستان» و علی نوابی، گوینده استان برگزار شد و مباحث رسانه‌ای مختلفی مطرح شد و علاقه‌مندان رسانه پرسش‌های خود را پرسیدند.

در ابتداجوادی بالاجاده (سرپرست گروه اعزامی) درباره چگونگی شكل گیری كانون «ایرانیاران» به عنوان مشاركت مردمی در تولید محتوا مطالبی طرح كرد.

سپس سردشتی معاون صدای مركز «سیستان و بلوچستان» اقدام رادیو ایران را در تشكیل كانون «ایرانیاران» ارزشمند و با اهمیت خواند و اعلام كرد: صدای مركز آمادگی دارد تا از ظرفیت «ایرانیاران» استان در جهت تولیدات مردم محور استفاده نمایند و سهمی در برنامه های رادیویی داشته باشد.

عبدالله علایی تهیه كننده رادیو نیز درباره اصول و قوانین تهیه و تولید برنامه های رادیویی مطالبی آموزشی عنوان داشت

حامد نجم الهدی گوینده رادیو ایران هم به شرایط و ضرورت‌های گویندگی و اجرا از تنفس و صحیح خوانی متون و شعر نكاتی را گفت.

تینا میركریمی گزارشگر هم درباره چگونگی تولید یك گزارش درست و اهمیت گزارشگری در رادیو و چگونگی پیاده سازی از تهیه سناریو تا طراحی سوالات و انتخاب موضوع گزارش مطالبی را عنوان داشت

و در پایان علی نوابی گوینده مركز «سیستان و بلوچستان» نیز به چگونگی گویندگی و اجرا و درست خوانی و ادای درست واژه ها مطالبی اعلام كرد.

شایان ذكر است كارگاه آموزشی «ایرانیاران» به صورت رایگان هر هفته در یك استان برگزار می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
هفته های ایرانی