هفته های ایرانی یكشنبه و سه شنبه از ساعت 22 به مدت 60 دقیقه

رادیو ایران

هفته هاي ايراني

سفر رادیویی به استان «سیستان و بلوچستان» آغاز شد

«هفته های ایرانی» در بیست و چهارمین سفر استانی، از استان «سیستان و بلوچستان» و دیدنی ها و شنیدنی های این استان می گوید.

1403/02/22
|
14:51
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «سیستان و بلوچستان» استانی در جنوب شرقی ایران و دومین استان بزرگ ایران است كه بخش‌های زیادی از آن را كویرهای خشك و سوزان تشكیل داده‌اند؛ با این وجود و به‌دلیل پوشش كوهستانی برخی نواحی این استان و جریان رودخانه هیرمند، دیدنی‌های طبیعی متنوعی در این استان به چشم می‌خورد. استان «سیستان و بلوچستان» در جوار دریای مكران قرار دارد و تلاقی بیابان، كوهستان و دریا در بخش‌های جنوبی این استان، مناظری بدیع و چشم‌نواز خلق كرده‌اند.

ساكنان «سیستان و بلوچستان» از مردمان اصیل ایران زمین به شمار می‌روند و فرهنگی غنی دارند. وجود جاذبه‌های تاریخی و آثار و بناهای باستانی در این استان، از قدمت سكونت در آن خبر می‌دهد.

برخی از جاذبه های گردشگری استان «سیستان و بلوچستان» عبارتند از: «شهر سوخته، قلعه رستم، ارگ جلال آباد، ساحل و روستای درك، قلعه بمپور، دره نگاران، ساحل و اسكله بریس، قلعه چهل دختران زابل، كوه های مریخی و.....»

در ادامه طرح هفته های فرهنگی رادیو ایران، این هفته از 22 تا 28 اردیبهشت یك هفته روی موج رادیو ایران مسافر استان «سیستان و بلوچستان» باشید و با مفاخر فرهنگی، جاذبه های دیدنی و فرهنگ و رسوم و موسیقی ها و غذاهای محلی این استان بیشتر آشنا شوید.

شایان ذكر است برنامه های مختلف رادیو ایران مثل «سلام صبح بخیر، نمودار، پلاك هشت باغ هنر، ایرانشهر، ورزش ایران و زیر آسمان ایران و ...» در بخش های مختلف از استان «سیستان و بلوچستان» خواهند گفت.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
هفته های ایرانی