جام جم جمعه از ساعت 23 به مدت 50 دقیقه

رادیو ایران

جام جم

پدر شعر آئینی در رادیو ایران

برنامه «جام جم» جمعه ها ساعت 23:00 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/09/17
|
19:37
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سیده زهرا صالحی تهیه كننده برنامه «جام جم» بیان كرد: جمعه 17 آذر، مروری بر زندگی و آثار « استاد محمد علی مجاهدی» خواهیم داشت.

وی ادامه داد: برنامه سازان رادیو ایران در راستا با طرح «هفته های ایرانی» این هفته به «استان قم» سفر كرده اند، از همین رو برنامه «جام جم» نیز به معرفی شعرای این استان می پردازد.

وی ادامه داد: « استاد محمد علی مجاهدی» ملقب به «شمس‌الدین» و متخلص به «پروانه» 2 فروردین 1322 در خانواده‌ای روحانی در شهر قم متولد شد. وی سرودن را از دبیرستان آغاز كرد و پس از اخذ مدرك كارشناسی حقوق قضایی چند سالی به تحصیل علوم حوزوی پرداخت و سپس به بررسی متون منظوم پارسی و تحقیق درباره شعر آیینی مشغول شد.

این تهیه كننده رادیویی تصریح كرد: وی دبیر شعر آیینی كشور، عضو شورای شعر وزارت ارشاد و مدیر انجمن ادبی قم و انجمن محیط بوده است. «مجاهدی» زحمت بسیاری برای شعر آیینی كشیده است و از او به‌عنوان «پدر شعر آیینی» یاد می‌شود

صالحی افزود: «مجاهدی» علاوه بر مقاله‌های متعدد، بیش از 40 عنوان كتاب، تألیف و گردآوری كرده است. از آثار او می‌توان به «شكوه شعر عاشورا»، «سیری در ملكوت»، «یك صحرا جنون» و «آسمانی‌ها» اشاره كرد.

گفتنی است «جام جم» به تهیه كنندگی سیده زهرا صالحی، اجرای حسن همایی جمعه ها ساعت 23:00 از رایو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
جام جم