رادیو ایران و پاسخ به یك سوال آیا زبان فارسی مولفه هویت ملی است؟

برنامه «پارسی گویان» این هفته پنج شنبه هفتم بهمن، با حضور دکتر محمد جعفر محمدزاده نویسنده و پژوهشگر زبان فارسی، به این پرسش پاسخ می دهد که: «آیا زبان فارسی مؤلفۀ هویت ماست؟»

1400/11/06
|
16:14

به گزارش شبکه رادیویی ایران، محمد اسماعیل پور تهیه کننده برنامه «پارسی گویان» گفت: در برنامه این هفته با حضور دکتر محمد جعفر محمدزاده نویسنده و پژوهشگر زبان فارسی، در جستجوی پاسخ این پرسش خواهیم بود که آیا زبان فارسی، بخشی از کیستی و چیستی ماست؟
وی ادامه داد: سپس دکتر محمدزاده، نویسنده و پژوهشگر ادبیات فارسی، بخشی از دیوان عبدالرحمان جامی را مرور می کند و از فارسی در سروده های او می گوید.
اسماعیل پور در خصوص دیگر بخش های برنامه تصریح کرد: محمد کاظم کاظمی، شاعر و پژوهشگر اهل خُراسان بزرگ، در نوشته ای به مفهم وطن در شعر پارسی می پردازد و درنگی در شعر و هموطن خود، بشیر رحیمی، شاعر اهل افغانستان می کند.
همچنین حسن قریبی، چکامه سرای ایرانی و کاشانی، خاطره ای از تاجیکستان نقل می کند.
گفتنی است «پارسی گویان» به تهیه کنندگی محمد اسماعیل پور و با اجرای حسن همایی و با حضور دکتر محمدجعفر محمدزاده و به قلم مهدی رسولی و نسیم خلیلی پنج شنبه ها ساعت 16:00 و باز پخش آن سه شنبه ها بعد از خبر ساعت 23:00 از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم کننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع