برنا دستِ پُر رادیو ایران برای هفته دفاع مقدس

شبکه رادیویی ایران با مستقر شدن در استودیوی رادیو آبادان و تولید برنامه زنده«پلاک هشت»به استقبال هفته دفاع مقدس می رود.

1400/06/31
|
15:00

به گزارش برنا، دکتر محمد جعفر محمد زاده در خصوص ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس گفت: امسال که مزین به ایام اربعین سالارشهیدان است، رادیو ایران با تدارک 21عنوان و به تعداد 60 برنامه و 1069 دقیقه، با دست پر به پاسداشت هفته دفاع مقدس می پردازد.


مدیر رادیو ایران افزود: ویژه برنامه «پلاک 8»، با حضور برنامه سازان رادیو ایران در استودیوی رادیو آبادان، حماسه هشت سال دفاع مقدس را از سرزمین ایثار و شهادت،خوزستان قهرمان روایت می‌کند.

این برنامه از ابتدا تا انتهای هفته دفاع مقدس به مدت 6٠ دقیقه در هر روز و به تعداد 7 برنامه، به صورت زنده روی آنتن می رود.

وی ادامه داد: برنامه «خیابان ایران»، به مدت 25دقیقه از ساعت 21:35 در قالب مستند و گفتگو با خانواده شهدا، پنجشنبه اول مهرماه پخش می شود.

بخرم یا بفروشم؟ تحلیل تکنیکال بیت کوین تا آخر 2021 | ایرانیکارت
بخرم یا بفروشم؟ تحلیل تکنیکال بیت کوین تا آخر 2021 | ایرانیکارت

پیشنهاد امروز
yektanet-logo-sign
بیشتر بخوانید:
ویژه برنامه های تاسوعا و عاشورای حسینی در رادیو ایران
دانشجویان فرهنگی گزارشگر «رادیو ایران» می‌شوند
همچنین برنامه کافه هنر، در 4 بخش 15 دقیقه ای به ادبیات و سینمای دفاع مقدس می‌پردازد.

«مستند نخل‌های استوار»، به سالروز شکست حصر آبادن در عملیات ثامن الائمه خواهد پرداخت.

محمد زاده ادامه داد: برنامه «خانه و خانواده» با موضوع نقش زنان در دوران دفاع مقدس روی آنتن می‌رود.

برنامه «حوض نقره» به سینمای دفاع مقدس و نقش پر رنگ آن در میان گونه‌های متنوع سینمایی می‌پردازد و در برنامه «ایرانشهر»، حضور پررنگ ایرانیاران را از شهرهای مرزی به منظور معرفی شهدای آن شهر، شاهد خواهیم بود.

مدیر رادیو ایران ادامه داد: در برنامه «سلام صبح بخیر»، ارتباط با مسئولان ستاد مشترک نیروهای مسلح، بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس و دیگر دست ‌اندرکاران این حوزه به انضمام معرفی توانمندیهای دفاعی کشور خواهیم پرداخت.

همچنین در برنامه‌های «نشانی» و «راه امام – کلام امام»، فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری و معمار کبیر انقلاب در مورد دفاع مقدس پخش خواهد شد.

وی تصریح کرد: در برنامه «بحث روز»، الگوی راهبری دوران دفاع مقدس در اقتصاد امروز کشور بررسی می‌شود. همچنین در برنامه «جهان سیاست»، از نقش دفاع مقدس در خودباوری ملی و استقلال نظامی کشور صحبت خواهد شد و در برنامه «رویای اندلس»، جنگ تحمیلی در دهه پنجم انقلاب و تحریف‌هایی که از سوی مخالفان جمهوری اسلامی صورت

گرفته بازخوانی خواهد شد. وی افزود که در برنامه «راه شب» که از برنامه‌های پر مخاطب و قدیمی رادیو ایران است، به اهمیت زنده نگه‌داشتن یاد شهدا و فرهنگ دفاع مقدس و الگوبرداری از آن بعنوان چراغی روشن برای زندگی امروز، پرداخته می شود.

دسترسی سریع