خبرگزاری فارس فنایی: انتخاب داور از روی دلسوزی غلط است

پیشکسوت داوری ایران درخصوص تیم داوری دربی 94 به صحبت پرداخت.

1399/10/23
|
11:24

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد فنایی در خصوص انتخاب رضا کرمانشاهی به عنوان داور دربی 94 اظهار داشت: اگر قرار باشد مسئولان بخاطر دلسوزی داور انتخاب کنند، این سیستم، سیستم غلطی خواهد بود. کمیته داوران باید تمام مدیریت خود را روی انتخاب داور دربی بگذارد. فقط هم کمیته و دپارتمان نیستند و دبیر فدراسیون و سرپرست فدراسیون و عوامل دیگر هم باید نظر بدهند.
وی افزود: آقای کرمانشاهی هم داور خوبی است و خب اشتباه هم داشته است. به او هم گفتم که در سوت هایت تاخیر داری و خودش هم پذیرفت. امیدوارم که در دربی موفق باشد. فکر می کنم که کادر تیم داوری اش هم خوب هستند.
فنایی افزود: طبیعی است که تیم داوری باید با هم هماهنگ باشد و با هم کار کرده باشند و این هماهنگی می تواند تاثیر خوبی در عملکرد داوری بگذارد. بیژن حیدری و کاظمی به عنوان کمک ها، داورانی هستند که می شود روی شان حساب کرد.
فنایی در خصوص دستمزد داوران به رادیو ایران گفت: داور های ما برای پول قضاوت نمی کنند. فقط عشق و علاقه است. باید آن ها را حمایت کرد. درست است اشتباه هم داشته اند و اشتباهات تاثیر گذاری هم بوده است و این را رد نمی کنم اما باید انصاف داشته باشیم. نبود تماشاگران هم نکته ای است که می تواند به داوران کمک کند. من به نظرم انتخاب خوبی بوده است و امیدوار هستم که موفق هم شوند.

دسترسی سریع