خبرگزاری ایسنا فراز و نشیب شبکه ملی اطلاعات سوژه برنامه «بحث روز»

برنامه «بحث روز» رادیو ایران به بررسی فراز و نشیب شبکه ملی اطلاعات می‌پردازد.

1399/06/22
|
16:29

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، برنامه «بحث روز» رادیو ایران که به بررسی مسائل روز سیاسی و اجتماعی ایران و جهان می‌پردازد این هفته به سراغ فراز و نشیب‌های شبکه ملی اطلاعات رفته است.

این برنامه امروز چهارشنبه 19 شهریورماه از ساعت 11:45 از رادیو ایران پخش می‌شود. طرح شبکه ملی اطلاعات در کشور از اواخر سال 1384 مطرح و مهم‌ترین دلیل پیاده‌سازی این شبکه در آن سال کاهش وابستگی به شبکه جهانی اینترنت اعلام شد، اما اساس شبکه ملی از سال 1392 در شورای عالی فضای مجازی بازتعریف شد.

در سند «ضرورت تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات» تصویب شده در سال 1395 نیز آمده که شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت ارتباطی کل فضای مجازی، شبکه همه شبکه‌های کشور است.

مهمانان حاضر در استودیوی برنامه «بحث روز» عباس آسوشه مشاور دبیر شورای عالی فضای مجازی، سینا تفنگ چی مدرس علوم ارتباطات و متخصص فناوری‌های نوین هستند و رضا تقی پور عضو شورای عالی فضای مجازی و وزیر اسبق ارتباطات نیز مهمان تلفنی برنامه است.

برنامه «بحث روز» کاری از گروه سیاسی رادیو ایران است که به سردبیری فاطمه عبدالوند و اجرای محمدرضا قربانی از این شبکه رادیویی تهیه و پخش می‌شود.

دسترسی سریع