خبرگزاری آنا 840 هزار واحد مسکن مهر به مردم تحویل داده شد/ خاطره خوش مردم از تعاونی‌های مصرف در دهه 60

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه رادیویی «سلام صبح بخیر» از تحویل 840 هزار واحد مسکن مهر به مردم خبر داد.

1399/06/23
|
11:41

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از روابط عمومی شبکه رادیویی ایران، جعفر کبیری در گفت و گو با برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران اظهار کرد: در دهه60 تعاونی‌های مصرف در ذهن مردم ثبت شدند زیرا کمک‌های بسیار خوبی به حاکمیت برای تولید کالای اساسی ارائه می دادند.

کبیری گفت: سیر تحول تعاون طوری پیش رفت که فروشگاه‌های زنجیره‌ای روی کار آمدند ما در حال حاضر 94 هزار تعاونی در حوزه تولید، توزیع و خدمات داریم و 54درصد آنها در حوزه تولیدی و 107 مردم کشور هم در حوزه تعاون در حال فعالیت هستند.

او بیان کرد: در گذشته وزارت مسکن، مسئول سیاست های بخش مسکن بود و امکان بیشتری برای تعاونی های مسکن داشت که زمین‌های ارزان‌قیمت در اختیارشان قرار دهد اما با افزایش جمعیت و منابع محدود ارزی، روز به روز فعالیت‌ها محدود شد، در حال حاضر 9هزار تعاونی فعال مسکن داریم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: 840هزار واحد مسکن مهر به مردم تحویل دادیم و 77درصد آن پیشرفت در دولت تدبیر و امید بوده، همچنین امروز 383 پروزه در حوزه های مختلف تولیدی با اشتغالزایی بیش از 26 هزار نفر با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح می کنیم و انشااله بتوانیم در سال جهش تولید بیش از پیش موفق باشیم زیرا این تعاونی‌ها هستند که تاب‌آوری اقتصاد کشور ما را افزایش می ‌دهند.

کبیری اظهار کرد: برای تعاونی‌های جوانان، زنان و دانش‌بنیان‌ها یک خط اعتباری ویژه در اختیار دادیم تا بتوانند تا سقف یک میلیارد تومان بدون وثیقه برای کار خود دریافت کنند.

«سلام صبح بخیر» رادیو ایران به تهیه‌کنندگی آرمان ستوده و گویندگی سعید توکلی از آنتن رادیو ایران پخش می‌شود.

دسترسی سریع