بهبود وضعیت خوشنویسی ایران، تلاش آموزش و پرورش را می طلبد

غلامحسین امیرخانی خوشنویس برجسته ایران گفت:آموزش و پرورش با یک برنامه ریزی منظم و از طریق آموزش های صحیح و اصولی به معلمان و استادان خوشنویسی، می تواند اصول و شیوه های رسم الخط درست و زیبا را به دانش آموزان انتقال دهد.

1398/07/22
|
12:54

غلامحسین امیرخانی یکی از خوشنویسان برجسته ی ایرانی است او بسیاری از کتاب هایی نظیر بوستان سعدی، اشعار حافظ شیرازی و ... با خط زیبای خود به رشته تحریر در آورده است.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه «کافه هنر» رادیو ایران به بهانه 21 مهر روز خوشنویسی با «غلامحسین امیرخانی» این هنرمند خوشنویس ایرانی گفت و گو کرده است.
غلامحسین امیرخانی در گفت و گو با برنامه «کافه هنر» رادیو ایران ضمن تبریک روز خوشنویسی درباره انجمن خوشنویسان ایران و فعالیت های آن گفت: انجمن خوشنویسان ایران که هم اکنون به پایان هفتمین دهه خود رسیده است، با داشتن 335 شعبه در سراسر ایران امکانات لازم را برای تعلیم هنرجویان خود فراهم ساخته که این موضوع در نوع خود بی سابقه بوده است.
وی در ادامه به وضعیت خوشنویسی در ایران اشاره کرد و افزود: در بحث بهبود وضعیت خوشنویسی ایران، انجمن خوشنویسان به عنوان نهاد مدنی اگرچه بخش مهمی از وظائف دولت را انجام داده، اما برای بهتر شدن وضعیت خط و خوشنویسی فرزندان ایران، تلاش و همکاری وزارت آموزش و پرورش را می طلبد.
امیرخانی در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش با یک برنامه ریزی منظم و از طریق آموزش های صحیح و اصولی به معلمان و استادان خوشنویسی، می تواند اصول و شیوه های رسم الخط درست و زیبا را به دانش آموزان انتقال دهد.
برنامه «کافه هنر» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:00 به تهیه کنندگی سیده زهرا صالحی و زهره سربازی و اجرای شهاب شهرزاد از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع