سیستم های غیر سازه ای خانه خطر آفرین هستند

«مریم نخ ساز» مدیر آموزش همگانی جمعیت هلال احمر گفت: خانواده ای که در چیدمان وسائل منزل خود، به خطر ساز بودن لوازم توجه می کند، در هنگام بروز بلایای طبیعی کمتر دچار خطر و آسیب می شود.

1398/07/20
|
13:42

همه ساله بلایای طبیعی به عنوان یکی از مهمترین حوادث غیرمترقبه در کشورمان باعث مرگ و میر شمار تعداد زیادی از هموطنانمان می شود که در این رهگذر کمبود آموزشهای عمومی در برخورد با این حوادث از مهم ترین چالش های این بخش به شمار می آید.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه «خانه و خانواده» در روز ملی کاهش اثرات بلایای طبیعی با دکتر «مریم نخ ساز» مدیر آموزش همگانی جمعیت هلال احمر در این خصوص گفت و گو کرده است.
مدیر آموزش همگانی جمعیت هلال احمر در گفت و گو با رادیو ایران در پاسخ به این پرسش که در هنگام بروز بلایای طبیعی بیشترین آسیب ها در اثر چه عواملی رخ می دهد؟ افزود: در هر خانه سیستم های غیر سازه ای اعم از در و پنجره، وسایل تزیینی منزل خطر آفرین است و می تواند در هنگام بروز بلایای طبیعی فرد را با خطراتی مواجه سازد.
وی در ادامه به بحث ایمنی و مدیریت خانه نیز اشاره کرد و افزود: خانواده ای که در چیدمان وسائل منزل خود، به خطر ساز بودن لوازم توجه می کند، در هنگام بروز بلایای طبیعی کمتر دچار خطر و آسیب می شود.
مدیر آموزش همگانی جمعیت هلال احمر بخش دیگر صحبت هایش را به مزایای ارزیابی غیر سازه ای اختصاص داد و خاطر نشان کرد: ارزیابی غیر سازه ای به خانواده ها در هنگام بروز بلایای طبیعی کمک شایانی می کند و علاوه بر کاهش میزان خطرات،ترس کم می کند و مدیریت بهتر را نیز رقم می زند.

برنامه «خانه و خانواده» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 9:00 با اجرای «فاطمه آل عباس» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع