اطلاعات حیاتی در استفاده از گوشی های تلفن همراه

کارشناس فنی پلیس فتای ناجا در گفت و گو با برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران گفت:کاربران، اگر هم از شناسه های سیستم عامل IOS استفاده می کنند حتما پرسش های امنیتی، گذر واژه و تاریخ تولد خود را تغییر دهند.

1398/06/30
|
09:58

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «توکل نجفی» کارشناس فنی پلیس فتای ناجا در گفت و گو با برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران به بحث امنیت در گوشی هایی با سیستم عامل ios پرداخت و گفت: شناسه های امنیتی این گوشی ها مسئله ای مهم و حساس است که متاسفانه بسیاری از کاربران چندان آن را جدی نمی پندارند.
وی در ادامه با بیان اینکه بی توجهی کاربران به بحث امنیت، زمینه و امکان سوء استفاده سودجویان فضای مجازی را فراهم می کند، افزود: کاربران برای دور ماندن از هر آسیب بهتر است در وهله اول خود شناسه های امنیتی گوشی را بسازند و اگر هم از شناسه های امنیتی شرکت سازنده استفاده می کنند حتما پرسش های امنیتی، گذر واژه و تاریخ تولد خود را تغییر دهند.
کارشناس فنی پلیس فتای ناجا در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: کاربران سیستم عامل ios اگر به هر دلیلی تغییرات لازم را انجام ندهند، ممکن است مورد تهدید و آسیب جدی قرار گیرند.

برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران شنبه تا پنجشنبه هر هفته ساعت 6:35 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع