خبرگزاری برنا مرکز نظارت از رادیو ایران به خاطر پاسداشت زبان فارسی تقدیر کرد

تقدیر مرکز نظارت و ارزیابی صدا در رسانه ملی از رادیو ایران به دلیل اهتمام به زبان فارسی

1398/06/06
|
09:14

درست گویی و اهتمام به متون فاخر در رادیو ایران ستودنی و گامی موثر در ترویج زبان فارسی است. برگزاری « آیین سخن » در سطح ملی به عنوان نخستین پویش ملی زبان فارسی از جمله دلایل این تقدیر است.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ مدیر کل نظارت و ارزیابی صدای ملی در چهار بخش از رادیو ایران تقدیر و طی نامه ای اظهار کرد: رادیو ایران در راستای حفظ و حراست از زبان فارسی طی ماه های اخیر اقدامات شایسته ای داشته و در برنامه های مختلف از جمله کافه هنر و پارسی گویان به این مهم پرداخته است.

مدیر کل نظارت و ارزیابی صدای ملی از آموزش شیوه های درست گویی و درست نویسی در قالب پویش «آیین سخن» و بار گذاری آن در بخش چند رسانه ای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تقدیر و این اقدام را ماندگار و موثر در ترویج زبان فارسی دانسته است.

کاظمی دینان ، بهره گیری عوامل برنامه ساز از متون فاخر در برنامه های مختلف همانند قند پارسی ، قرار شاعرانه و قول و غزل و… را نشان از جدیت شبکه در پیوند دادن عموم مردم با ادبیات و گنجینه های کهن ادبی و افزایش غنای زبان فارسی دانست.

در این نامه، تولید و پخش برنامه ی پارسی گویان که در آن بر اشتراکات زبان فارسی فراتر از حوزه های جغرافیای تاکید دارد اقدامی ارزشمند در راستای منافع ملی معرفی شده است.

مدیر کل نظارت و ارزیابی مرکز صدا پرهیز مجریان و گویندگان رادیو ایران از به کار بردن واژه های بیگانه و حساسیت به واژه های غیر فارسی را نشان از توجه مدیران و برنامه سازان این شبکه می داند.

دسترسی سریع