انتخاب متن های ادبی در کتاب های درسی باید هوشمندانه باشد

شاعر و مدیر گروه ادب و فرهنگ رادیو ایران گفت: برخی مطالب انتخاب شده از متون ادب فارسی کهن بسیار سخت است

1398/02/30
|
12:09

دکتر یدالله گودرزی شاعر، مدیر گروه ادب و فرهنگ رادیو ایران و نماینده رادیو در شورای زبان فارسی در گفت و گو با برنامه "کافه هنر" رادیو ایران درباره جزئیات پویش ملی آیین سخن گفت: در طول این سال ها در خصوص پاسداشت زبان پارسی اتفاقی پیوسته ای صورت نپذیرفته است. پویش ملی آیین سخن که شکلی مداوم دارد در راستای پاسداشت زبان پارسی به وجود آمده است.
وی در ادامه با بیان اینکه مخاطبان خوش ذوق برنامه کافه هنر می توانند برای برخی کلمات غیر فارسی معادل بیابند، درباره مسابقه شعر در زبان فارسی نیز گفت: مسابقه شعر در زبان فارسی یکی از بخش های سومین دوره پویش ملی آیین سخن است، که علاقمندان می توانند در حوزه شعر و ادب پارسی بهترین شعر خود و یا بهترین اشعاری که خوانده اند را برای رادیو ایران ارسال کنند.
یدالله گودرزی شاعر، مدیر گروه ادب و فرهنگ رادیو ایران در بخش دیگر در پاسخ به این پرسش که علی رغم همه تلاش ها چرا دانش آموزان عاشق ادبیات فارسی نمی شوند، افزود: جای آموزش کتاب و کتابخوانی در مدارس کشور خالی است، در مدارس کشور به جای تدریس مباحث سخت و پیچیده، بهتر است آموزش مطالعه را در اولویت برنامه ها قرار دهند.
کافه هنر شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 15:50 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع