خبرگزاری صدا و سیما زائران اربعین با خودروی شخصی به عراق نروند

معاون سیاسی استانداری خوزستان و رئیس قرارگاه چزابه گفت

1397/07/30
|
08:38

معاون سیاسی استانداری خوزستان و رئیس قرارگاه چزابه گفت: توصیه ما به زائران اربعین حسینی این است که خودرو‌های خود را حتی الامکان در پارکینگ‌های تعبیه شده قرار دهند به جای اینکه هزینه زیادی بابت خروج خودرو‌ها بپردازند، ضمن اینکه امنیت جاده‌ای در عراق را هم باید در نظر گرفت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شبکه رادیویی ایران؛ علی حسین حسین‌زاده در گفت و گو با «صفحه من» رادیو ایران با بیان اینکه روز به روز بر تعداد زوار کشورمان در مرز‌های خروجی افزوده می‌شود، افزود: دیروز 10 هزار زائر از مرز چزابه عبور کردند.

وی درباره امکانات ایجاد شده در مرز چزابه نیز گفت: دو پارکینگ در چزابه فراهم شده که بیش از 30 هزار اتومبیل در آن جای می‌گیرند و امنیت این پارکینگ‌ها هم تأمین شده است.

حسین‌زاده درباره هزینه پارکینگ‌ها افزود: با توجه به اینکه پارکینگ‌ها دیوارکشی و وسائل الکترونیکی در آن‌ها تعبیه شده است، بر اساس توافقی که با شهرداری بستان و چزابه صورت گرفته است، هزینه پارگینگ روزی 5 هزار تومان است.

معاون سیاسی استانداری خوزستان درباره اینکه گفته شده برای خروج خودرو‌ها از مرز باید چیزی حدود 120 تا 150 دلار به دولت عراق پرداخت شود، گفت: قرار است با مقام‌های عراقی در این خصوص صحبت کنیم، اما اگر خودرو‌ها در داخل مرز‌های کشور باشد، بهتر است، چون امکانات جاده‌ای کشور عراق مناسب نیست.

دسترسی سریع