جایگاه صندلی ها در بهارستان

دكتر ظهیر اصفهانی كارشناس مسائل سیاسی در برنامه «خانه مردم» رادیو ایران از تفاوت جایگاه صندلی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

1402/09/11
|
09:05
|

به گزارش روابط عمومی رادیو ایران، طبق ماده 4 آیین نامه مجلس هریك از نمایندگان به قید قرعه باید در جایگاه خاصی استقرار یابند كه این موضوع پس از ارائه اعتبار نامه نمایندگان به مجلس با برگزاری قرعه كشی مشخص می‌شود و در نهایت نتیجه این مسئله در دفتری مخصوص ثبت و هرساله تكرار می‌شود.

دكتر ظهیر اصفهانی كارشناس مسائل سیاسی در برنامه «خانه مردم» رادیو ایران بیان كرد: نمایندگانى كه در قرعه قبل در قسمت جلو مجلس بوده‌اند به حكم قرعه در قسمت دوم مجلس استقرار خواهند یافت و طبق آیین نامه در دو ردیف اول رئیس جمهور، معاونان و مشاوران وی، اعضاى شوراى نگهبان و هیأت وزیران و معاونان امور مجلس و دیگر افراد مجاز خواهند نشست و افراد مذكور به‌هیچ‌وجه مجاز به نشستن در صندلى نمایندگان و یا تردد در محل استقرار آنها نیستند.

گفتنی است البته بهارستان صندلی‌های دیگری نیز دارد. خبرنگاران و تماشاچیان با داشتن كارت مخصوص همان جلسه و نیز مأمورین انتظامات مجلس در محلهاى مخصوص، حق حضور خواهند داشت و حتی هریك از نمایندگان می ‏توانند در هر جلسه براى حداكثر سه نفر كه به آنها اعتماد دارد، درخواست صدور كارت ورود به محل تماشاچیان را بنماید.

علاقه مندان می توانند «خانه مردم» را به تهیه كنندگی عاطفه اقتداری و اجرای سید حامد نجم‌الهدی چهارشنبه ها ساعت 12:40 از رادیو ایران بشنوند

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع