خبرگزاری صدا و سیما رادیو ایران به استقبال هفته كتاب رفت

تهران- ایرنا- رادیو ایران با پویش «من كتاب میخوانم» به استقبال از هفته كتاب و كتابخوانی رفته است.

1402/08/23
|
09:27
|

به گزارش ایرنا از شبكه رادیویی ایران، پویش «من كتاب می‌خوانم» تا كنون بیش از 10 دوره در رادیو ایران برگزار شده است و از قدیمی ترین پویش های صدا و سیما و رادیو ایران است.

این پویش با هدف گسترش فرهنگ كتابخوانی و افزایش مطالعه برگزار می‌شود اما در هر دوره با فعالیت‌های متنوع و به شكل‌های مختلف برپا می‌شود، امسال نیز در برنامه‌های مختلف این شبكه رادیویی به شرح زیر به آن پرداخته می‌شود:

برنامه «سلام صبح بخیر» با پخش گزارش‌های مختلف به ترویج فرهنگ مطالعه می‌پردازد. این برنامه از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:15 روانه آنتن رادیو ایران می‌شود.

برنامه «خانه و خانواده» در بخش‌های مختلف به ترویج فرهنگ كتابخوانی در بین خانواده‌ها و نقش و تاثیر خانواده بر مطالعه فرزندان می‌پردازد. این برنامه شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تقدیم مخاطبان رادیو ایران می‌شود.

برنامه «پلاك هشت» كه در حوزه دفاع مقدس است در راستای فرهنگ و ترویج مطالعه به معرفی كتاب‌های دفاع مقدس می‌پردازد. این برنامه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:10 به روی آنتن می‌رود.

همچنین برنامه «باغ هنر» به صورت ویژه و تخصصی در ادامه «من كتاب میخوانم» پویشی را برای معرفی كتاب‌های تازه از 24 آبان تا 24 آذر و روز پژوهش برپا می‌كند، در این پویش شنوندگان رادیو ایران می‌توانند تازه ترین كتاب‌هایی را كه مطالعه كرده‌اند، را در برنامه معرفی كنند. علاوه بر این، پوشش رویدادهای كتاب و كتابخوانی و گفت و گو با نویسندگان و مسئولان از دیگر بخش‌های برنامه است.

رادیو ایران سال گذشته پیشنهادی فراگیر را مطرح كرد و تاسیس «كتابخانه ملی مجازی» را پیشنهاد كرد تا ایرانیان در سراسر جهان بتوانند از كتاب‌های آن استفاده كنند. امسال نیز این پیشنهاد را در «باغ هنر» پیگیری می‌شود، این برنامه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 پخش می‌شود.

برنامه «شب بخیر كوچولو» در قصه‌های مختلف برای كودكان از اهمیت كتاب خواندن می‌گوید. این برنامه نیز از شنبه تا چهارشنبه ساعت 21:35 تقدیم می‌شود.

برنامه تخصصی «تالار آیینه» كه همواره معرفی كتاب انجام می‌دهد، به صورت ویژه به تازه ترین كتاب های منتشر شده می‌پردازد. این برنامه از شنبه تا سه شنبه ساعت 22:30 روانه آنتن می‌شود.

برنامه «پارسی گویان» نیز به معرفی كتاب های كهن فارسی و خوانش اشعار آنان می‌پردازد. این برنامه پنجشنبه‌ها ساعت 15:30 پخش می‌شود.

برنامه «قصه ظهر جمعه» نیز در هفته كتاب و كتابخوانی به معرفی كتاب‌های كهن و داستان‌های قدیمی می پردازد. این برنامه جمعه‌ها ساعت 13:30 از رادیو ایران موج اف ام ریف 90 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 558 كیلوهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع