عیدانه های رادیو ایران در سالروز ولادت با سعادت پیامبر اكرم (ص) و امام جعفرصادق (ع)

همزمان با فرا رسیدن هفدهم ربیع الاول سالروز ولادت با سعادت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) حال و هوای برنامه های رادیو ایران عیدانه می شود

1402/07/10
|
09:52
|

رادیو ایران در برنامه های «بهارجان، راه شب، سلام صبح بخیر، بهار عالم جان،صبح عید باشما، به افق نور، گوهران، گلبانگ، باغ هنر، ایرانشهر، وحدتی كه هست و شب بخیر كوچولو» به شرح زیر به گرامیداشت این مناسبت می پردازد.

«بهار جان» با موضوع فضایل و ویژگی های اخلاقی حضرت محمد(ص) و با حضور حجت الاسلام داوود نژاد پیرامون رحمت للعالمین بودن حضرت محمد(ص) نكاتی را بیان می كند. این برنامه به تهیه كنندگی حسین معصومی و با اجرای حامد نجم الهدی دوشنبه 10 مهر ساعت 22:00 پخش می شود.

«راه شب» سه شنبه بامداد (11 مهر) همزمان با سالروز ولادت با سعادت پیامبر مهر و رحمت از فضایل اخلاقی حضرت محمد(ص) می گوید. «راه شب» سه شنبه بامداد به تهیه كنندگی سعید مبشری و اجرای داوود حیدری ساعت 00:30 روانه آنتن می شود.

«سلام صبح بخیر» سه شنبه نیز به میلادهای فرخنده این روز می پردازد و گزارشگر برنامه حال و هوای این عید خجسته را در سطح شهر بیان می كند.«سلام صبح بخیر» این هفته به تهیه كنندگی حسین معصومی و اجرای آرش احمدی از شنبه تا پنج شنبه ساعت 6:15 تقدیم مخاطبان می شود.

«بهار عالم جان» در همان روز سرگذشتی از ماجرای حضرت آمنه و به دنیا آمدن حضرت محمد(ص) را روایت می كند. این برنامه ساعت 8:25 تقدیم علاقه مندان می شود.

«صبح عید با شما» همزمان با سالروز میلاد پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد(ص) عیدانه شادی را تقدیم می كند.«صبح عید با شما» به تهیه كنندگی ساجد قدوسیان، سه شنبه 11 مهر ساعت 9:00 پخش می شود.

«به افق نور» نیز روز سه شنبه 11 مهر با تاكید بر حدیثی از حضرت محمد(ص) كه خوشرویی كینه را از بین می برد ساعت 11:00 به تهیه كنندگی عبدالله علایی و با اجرای محمد اطهری و كارشناسی حجت‌الاسلام محمد پویا و علی آقا بابا به روی آنتن می رود.

«گوهران» در همان روز نگاهی به ادبیات و اشعار نبوی در سالروز ولادت با سعادت پیامبر (ص) دارد، این برنامه به تهیه كنندگی وحید بیات و اجرای شهاب شهرزاد ساعت 12:40 تقدیم می شود.

«گلبانگ» نیز در روز میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) با پیشكشی قطعه «محمد رحمت للعالمین» با صدای حامد محضرنیا و احمد راهی مالكی این عید بزرگ را گرامی می دارد. «گلبانگ» به تهیه كنندگی ندا حاجی اسماعیلی و اجرای مریم نشیبا از شنبه تا پنج شنبه ساعت 15:00 پخش می شود.

«باغ هنر» نیز در این روز به مرور آثار ادبی و فرهنگی با مدح حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) می پردازد. «باغ هنر» این هفته به تهیه كنندگی عبدالله علایی و اجرای شهاب شهرزاد از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:00 تقدیم می شود.

«ایرانشهر» هم با موضوع امانتداری یك برنامه عصرانه شاد و مفرح را به تهیه كنندگی متین السادت فیروزی و اجرای مهرناز فقیهی تقدیم می كند. این برنامه بعد از خبر ساعت 17:00 روانه آنتن می شود.

«شب بخیر كوچولو» هم جهت آشنایی كودكان با مكارم اخلاقی پیامبر(ص) قصه ای از مهربانی پیامبر(ص) را می گوید. «شب بخیر كوچولو» به تهیه كنندگی گلریز وكیلی و اجرای مریم نشیبا از شنبه تا چهارشنبه ساعت 21:35 از رادیو ایران موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز موج ای ام ردیف 558 كیلو هرتز پخش می شود.

رادیو ایران پیشاپیش ولادت با سعادت حضرت محد(ص) و امام جعفر صادق(ع) را تبریك می گوید.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع