خبرگزاری آنا اعلام ویژه‌برنامه‌های رادیو ایران در ایام اربعین و پایان ماه صفر

رادیو ایران، درایام اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش و روز‌های پایانی ماه صفر ویژه برنامه‌های مختلفی را از كربلای معلی و مشهد الرضا تقدیم می‌كند.

1402/06/14
|
10:45
|

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مهدی رستمی مدیر گروه معارف و تاریخ ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی از اعزام یك گروه برنامه ساز به سرزمین كربلا برای ساخت برنامه‌های اربعین رادیو ایران خبر داد.

وی با اعلام این خبر افزود: برنامه «خانه دوست اینجاست» در تاریخ‌های 14 و 15 شهریور همزمان با اربعین حسینی با محوریت راز عدد چهل و شرح اجمالی بر چهل منزل كه به كاروان اسرای حسینی گذشت و تجدید دیدارشان با شهدا ساعت 18:00 از بارگاه امام حسین (ع) تقدیم مخاطبان رادیو ایران می‌شود.

رستمی ادامه داد: برنامه «حسینیه ایران» نیز در همان تاریخ، ساعت 22:00 از كربلای معلی، حسینیه‌ای برای جا ماندگان زیارت امام حسین (ع) و عاشقان ابا عبدالله می‌شود و دل‌ها را روانه بین الحرمین می‌كند.

مدیر گروه معارف و تاریخ اظهار داشت: هر ساله میلیون‌ها نفر از شیعیان جهان پای پیاده عازم كربلا می‌شوند تا در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی شركت كنند.
نخستین بار زینب كبری (س) و امام سجاد (ع) و جابر بن عبدالله انصاری به همراه جمعی از بنی هاشم چهل روز پس از شهادت امام حسین (ع) بر مزارش رفتند و سال‌های بعد ائمه و پیشوایان شیعه و پیروانشان همین سنت را اجرا كردند و ما نیز به رسم ادب و احترام در ویژه برنامه «چهل پرده اشك» به آثار و بركات زیارت اربعین كه به خواندن آن بسیار سفارش شده است خواهیم پرداخت و از اهمیت راهپیمایی، جهانی اربعین خواهیم گفت.

رستمی یادآور شد: این سه برنامه توسط تیم اعزامی به كربلای معلی به تهیه كنندگی حسین معصومی و گویندگی حسن همایی و هماهنگی جواد نادری روانه‌ی آنتن رادیو ایران می‌شود.

وی در ادامه از ویژه برنامه دیگر این گروه به نام «مسیر عاشقی» خبر داد و گفت: طی قرن‌ها پیاده‌روی اربعین به‌ویژه از نجف تا كربلا رواج داشته و بزرگان تشیع به ترویج این نوع زیارت پرداخته اند و خود همراه دوستداران اهل بیت (ع) به زیارت پیاده حرم امام حسین (ع) شتافتند.

دسترسی سریع