با كالا برگ الكترونیكی، سلامت به خانواده ها می آید

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: 11 قلم كالای تدوین شده در كالا برگ الكترونیكی؛ پروتئین، ویتامین و ریز مغذی های لازم را به چرخه قضایی مردم وارد می كند.

1402/03/16
|
16:00
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، علیرضا عسگریان معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در برنامه «نمودار» درباره جزئیات كالا برگ الكترونیكی گفت: كالا برگ الكترونیكی می خواهد سلامت را به درون خانواده های ایرانی به ویژه قشر محروم جامعه آورد و سعی دارد كالاهای مورد نیاز مردم را به دست آنان برساند.

وی در ادامه به 11 قلم كالای تدوین شده اشاره كرد و گفت: این 11 قلم تدوین شده؛ پروتئین، ویتامین و ریز مغذی های لازم را به چرخه قضایی مردم وارد می كند.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با تاكید بر اینكه كالا برگ الكترونیكی در كشورهای مختلف در حال اجرا است، گفت: توزیع شیر بین دانش آموزان سنین دبستان و كودكستان، یكی از همین سیاست های راهبردی است كه سعی دارد با این اقدام سلامت را به مردم به خصوص قشر آسیب پذیر وارد كند.

علیرضا عسگریان مواد غذایی را اولویت عموم در سطح ملی دانست و گفت: شیر كم چرب بطری، پنیر UF، تخم مرغ، روغن مایع، ماكارونی، برنج ایرانی، گوشت مرغ، گوشت منجمد گوساله، حبوبات، قند و شكر و ماست پرچرب، یازده قلم كالایی هستند كه در قالب این طرح به صورت كالابرگی قابلیت توزیع دارند.

وی خاطر نشان كرد: كسانی كه یارانه‌بگیرشان یا هر عضو از خانواده‌شان 400 هزار تومان دریافت نقدی یارانه دارند، در صورتی كه از كالابرگ الكترونیكی استفاده كنند این میزان به 480 هزار تومان ارتقا می‌یابد.

برنامه نمودار شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع