سالروز در گذشت خالق «یك عاشقانه آرام»

16 خرداد، سالروز در گذشت «نادرابراهیمی» داستان‌نویس معاصر ایرانی است.

1402/03/16
|
09:00
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «نادر ابراهیمی» علاوه بر نوشتن رمان و داستان كوتاه، در زمینه‌های فیلم‌سازی، ترانه‌سرایی، ترجمه، و روزنامه‌نگاری نیز فعالیت كرده‌است.

وحید بیات تهیه كننده مستند «نادر ابراهیمی» بیان كرد: آثار او سرشار از سادگی و صمیمیت است و با نثری جذاب و پرشور به رشته‌ی تحریر درآمده است. آن‌ها كه «یك عاشقانه آرام» و «بار دیگر شهری كه دوست می‌داشتم» را خوانده‌اند، می‌دانند كه آثار این نویسنده سرشار از چنین جملات و تعبیرات زیبایی است كه مدام می‌خواهی زیرشان خط بكشی یا روی برگه‌ی جداگانه بنویسی و به خاطر بسپاری.

وی ادامه داد: ابراهیمی در زمینه‌ی ادبیات كودكان، جایزه‌ی نخست براتیسلاوا، جایزه‌ی نخست تعلیم و تربیت یونسكو، جایزه‌ی كتاب برگزیده‌ سال ایران و چندین جایزه‌ی دیگر را هم دریافت كرده است. او هم‌چنین عنوان «نویسنده‌ برگزیده‌ی ادبیات داستانی 20 سال بعد از انقلاب» را به‌خاطر داستان بلند و هفت‌جلدی «آتش بدون دود» به‌دست آورده است.

بیات تصریح كرد: «نادرابراهیمی» چندین فیلم مستند و سینمایی و هم‌چنین دو مجموعه‌ی تلویزیونی را نوشته و كارگردانی كرده، و آهنگ‌ها و ترانه‌هایی برای آن‌ها ساخته است.و سرانجام در در سن 72 سالگی پس از چندین سال دست و پنجه نرم كردن با بیماری بعد از ظهر پنجشنبه 16 خرداد 1387 درگذشت. ولی برای همیشه در ذهن و قلب مخاطبانش زنده ماند.
«مستند ایران» سه شنبه 16 خرداد ساعت 22:00 به تیهه كنندگی وحید بیات و روایتگری حسن همایی از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع