آنا پنج برنامه خاص برای یك روز خاص

شبكه رادیویی ایران، در روز احسان و نیكوكاری، با ویژه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مختلف به این روز خاص می‌پردازد.

1401/12/20
|
14:45
|

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، از سال 1369 هر سال در اسفند ماه و در آستانه عید نوروز و بهار طبیعت، مردم مهربان و نیكوكار كشور ما همزمان با هفته احسان و نیكوكاری در 14 اسفند در همایشی عظیم كه تبلور نوع دوستی، نیكوكاری و مهرورزی آنان است دست‌های پر محبت و عاطفه خویش را بر سر خانواده‌های نیازمند و كودكانشان می‌كشند.

رادیو ایران نیز در برنامه‌های «راه شب»، «سلام صبح بخیر»، «خانه و خانواده»، «به افق نور» و «ایرانشهر» به صورت ویژه به این روز می‌پردازد.

در برنامه «راه شب» به بررسی آثار احسان و نیكوكاری در زندگی فردی و جمعی انسان‌ها پرداخته می‌شود. همچنین در سوال برنامه به صورت تعاملی از شنوندگان پرسیده می‌شود كه كجا در زندگی نیكی كردند و نتیجه‌ی آن را در كوتاه مدت و یا حتی بلند مدت به چشم دیده‌اند‍ یا خیر؟

«راه شب» برنامه‌ای است كه یكشنبه بامداد با جرای محمودرضا اكرامی‌فر ساعت 00:30 پخش می‌شود.

برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» كه از شنبه تا پنج شنبه ساعت 06:35پخش می‌شود، همزمان با روز جشن احسان و نیكوكاری به این موضوع می‌پردازد.
این برنامه به تهیه كنندگی حسین معصومی و با اجرای آرش احمدی روانه آنتن می‌شود.

برنامه «خانه و خانواده» نیز با حضور حجت‌الاسلام محمدحسن سعیدی از ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه خواهد گفت. «خانه و خانواده» این هفته به تهیه‌كنندگی زینب برومند و با اجرای فاطمه آل عباس از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:00 پخش می‌شود.

در برنامه «به افق آفتاب» نیز از بیان ارزش‌های حاصل از احسان و نیكوكاری در كسب آرامش مومنانه سخن خواهند گفت. «به افق آفتاب» این هفته به تهیه كنندگی عبدالله علایی و اجرای رضا خضرایی از شنبه تا جمعه ساعت 11:50 پخش می‌شود.

برنامه «ایرانشهر» نیز یكشنبه این هفته با موضوع نیكوكاری به روی آنتن می‌رود. «ایرانشهر» به تهیه‌كنندگی متین السادات فیروزی و با اجرای مهرناز فقیهی و كمال همنشین از شنبه تا چهارشنبه بعد از خبر ساعت 17:00 از رادیو ایران پخش می‌شود.

دسترسی سریع