باشگاه خبرنگاران جوان زندگی محمود حكیمی در «نگین» روایت می‌شود

برنامه «نگین» امروز به معرفی محمود حكیمی، نویسنده پیشكسوت و چهره محبوب كودكان و نوجوانان می‌پردازد.

1401/10/27
|
15:06
|

عبدالله علایی، تهیه كننده برنامه «نگین» گفت: از آنجایی كه این برنامه به معرفی نخبگان، برجستگان و دانشمندان ایرانی می‌پردازد، دوشنبه 26 دی به معرفی محمود حكیمی، نویسنده پیشكسوت و از چهره‌های محبوب كودكان و نوجوانان می‌پردازیم. 

اعلایی ادامه داد: محمود حكیمی در زمره افرادی است كه پیش از انقلاب برای كودكان و نوجوانان دست به نگارش زد و با دغدغه‌های مذهبی دست به قلم شد. او در زمینه‌های مختلف تاریخی و اجتماعی آثار ماندگاری دارد و از كوشاترین افراد در نیم قرن اخیر است كه با بینش مذهبی و باور عمیق به این موضوعات دست به قلم شده است. 

محمود حكیمی نهم شهریورماه سال 1323 در تهران متولد شد و پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه، برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی وارد دانشگاه تربیت معلم شد. پس از مدتی تدریس در مدرسه‌های تهران، برای ادامه تحصیل در رشته تعلیم و تربیت به انگلستان رفت و پس از دریافت درجه فوق لیسانس و بازگشت به ایران، به تدریس در مراكز تربیت معلم پرداخت. از جمله آثار حكیمی می‌توان به «راه بازرگان، داستان‌هایی از عصر رضاشاه و داستان‌هایی از عصر ناصرالدین شاه و... اشاره كرد. «نگین» از شنبه تا چهارشنبه به تهیه كنندگی عبدالله علایی و با اجرای فاطمه آل عباس و حسن همایی ساعت 14:55 از رادیو ایران پخش می‌شود.

دسترسی سریع