روزنامه جام جم سعی می‌كنیم به تمام رشته‌های ورزشی بپردازیم

محمدحسین معتمدهاشمی مجری بخش ورزشی برنامه رادیویی «ایران امروز» جزییاتی را درباره این برنامه كه از رادیو ایران پخش می شود، عنوان كرد.

1401/08/29
|
11:03
|

محمدحسین معتمد‌هاشمی مجری برنامه «ایران امروز» درباره این برنامه رادیویی و بخش ورزشی آن كه از رادیو ایران پخش می شود، جزییاتی را عنوان كرد: «ایران امروز» یك برنامه چالشی است كه هر روز یك گروه برنامه ساز وظیفه آماده كردن و اجرای این برنامه را متقبل می شوند و سعی می‌كنند كه مسائل و مشكلات روز كشور را بیان كنند و برای حل آن ها راهكارهایی ارایه دهند.

وی افزود: در گروه ورزش و تفریحات رادیو ایران نیز دوشنبه ها یك هفته درمیان به طور معمول در این برنامه حضور داریم و برنامه ورزشی را تقدیم مخاطبان می كنیم. البته اگر روزهایی باشد كه گروه های دیگر نتوانند برنامه ای آماده كنند و یا اتفاق ورزشی خیلی مهمی رخ دهد، با این برنامه همراه مخاطبان می‌شویم.

این مجری ضمن بیان اینكه ویژگی مهم این برنامه چالشی بودن آن است، تصریح كرد: از زوایای مختلف در این برنامه به نكاتی پرداخته می شود و دیدگاه های مختلفی طرح می شود كه شاید در برنامه های دیگر امكان پرداختن به آن ها به شكل مبسوط وجود نداشته باشد و البته طرح موضوعاتی كه شاید در رسانه های دیگر یا برنامه های دیگر ایران به آن كم پرداخته شده است از دیگر ویژگی این برنامه است.

معتمد‌هاشمی درباره پوشش جام جهانی در بخش ورزشی این برنامه اظهار كرد: «ایران امروز» دو روز گذشته به طور درباره فهرست تیم ملی فوتبال با كارشناسان صحبت كرده است و همچنین در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی ممكن است اتفاقاتی در مسابقات رخ دهد و یا عملكرد ایران درخشان باشد كه در آن زمان مجددا درباره جام جهانی صحبت خواهیم كرد اما سعی می كنیم به تمامی رشته های ورزشی بپردازیم.

وی درباره موضوعاتی كه به زودی در «ایران امروز» به آن ها پرداخته می شود، گفت: یكی از اتفاقات پیش روی ورزش ما انتخابات كمیته پارالمپیك، دورنما و بازی های 2024 آن است. طی روزهای گذشته در رشته هایی چون تكواندو، فوتبال ساحلی، شمشیربازی و واترپولو تیم ملی كشورمان درخشید و اگر امكانش باشد درباره تمام آن ها نیز صحبت می‌كنیم. همچنین به روزهای هفته های پایانی سال 2022 نزدیك می شویم و متعاقبا رخدادهای سال جاری میلادی كمتر می شود و خود را اماده سال 2023 می كنیم كه سال كسب سهمیه بازی های المپیك است و تلاش می كنیم درباره مسابقات و سهمیه آن با شنوندگان صحبت كنیم.

معتمدهاشمی درباره چالش خود، عنوان كرد: خیلی از دست اندركاران كشورمان حاضر به گفتگو نیستند یا جلسه دارند و یا می خواهند در حاشیه امنی صحبت كنند كه هیچ منتقدی وجود نداشته باشد،  در این برنامه سابقه داشته است كه فردی مسئول از فدراسیون زمانی كه با نظر یك منتقد مواجه شده، تلفن را قطع و از صحبت صرف نظر كرده است.

وی در پایان گفت: دل مشغولی ما این است كه دوست داریم نظر مدیران و صاحب منصبان را در این برنامه منعكس كنیم اما به شرط اینكه بیایند و تمایل به صحبت كردن داشته باشند، در غیر این صورت مجبوریم كه به سراغ كارشناسان رویم.

«ایران امروز» تلاش دارد تا با كمك گرفتن از قالب میزگرد موضوعات مختلف را با حضور صاحب نظران به بحث بگذارد و نظرهای موافق و مخالف را در خصوص موضوع های روز به اطلاع افكار عمومی برساند.

این برنامه دوشنبه ها به تهیه كنندگی جواد فیاضی واجرایمحمد‌حسین معتمد هاشمی و در روزهای هفته با برنامه سازان دیگری ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع