تسنیم نگاهی به پرطرفدارترین برنامه رادیو و شوخی با جام‌جهانی

تهیه‌كننده و كارگردان "صبح جمعه با شما" درباره اتفاقات جدید در این برنامه خصوصا گزارش كمدی بازی ایران و انگلیس و شوخی با جام‌جهانی، توضیحاتی داد.

1401/08/28
|
10:26
|

رفیعی با بیان اینكه هدفشان سرگرمی و فراهم كردن اوقات خوش برای مخاطب است، افزود: صبح‌های جمعه بهانه‌ای است كه شما نازنین‌ها دور هم جمع می‌شوید. این گوشی‌ها را بگذارید كنار دور هم جمع باشید. گل بگویید و گل بشنوید، انرژی مثبت به هم ساطع كنید و صبح جمعه رادیو را گوش كنید.. صبح جمعه با شما نمایش‌هایی را فراهم كرده شما دوستان نازنین می‌شنوید و خوشحال می‌شوید و حال دلتان خوب می‌شود. الهی آمین.

عباس محبی یكی از این هنرمندان است كه در نقش‌های مختلف حضور یافت اما بیش از همه شخصیت "جان علی" دیده شد و در اذهان باقی ماند. او كه در سال‌های جنگ نقش مهم‌تری در نیروی هوایی ارتش بر عهده داشت اما در كنار آن به اجرای برنامه‌های طنز نیز پرداخت تا در هر دو جبهه هنر و ارتش خدمت كند. او این روزها در فیلم كمدی ده نمكی ایفای نقش كرده است ، اما صدایش را می‌توآن‌ همچنان با "جان علی" در برنامه "صبح جمعه با شما "شنید.

تمام تیپ‌هایی كه من در رادیو اجرا می‌كنم بلااستثنی از دل جامعه بیرون آمده است. تیپ و شخصیت‌ها را در شرایط مختلف تحلیل می‌كنم، بر روی برخی ویژگی‌ها غلو می‌كنم و شخصیت را تبدیل به تیپ می‌كنم. این كار بسیار زمان‌بر است. اینكه من با كج كردن دهان صدایی را تقلید می‌كنم تیپ نیست.

تیپ شناسنامه می‌خواهد. تمام تیپ‌سازی‌هایی كه تاكنون داشته‌ام از اطرافیان و مردم جامعه الهام گرفته‌شده است كه نیاز به تحقیق دارد. درست مانند خبرنگار آن‌كه درهرحال هر مسئله و سوژه‌ای را تحلیل می‌كنند، منِ بازیگر كمدی هم باید این كار را انجام دهم. این كار، كار آسانی نیست.

متأسفانه خیلی از بازی‌ها ادا بازی است و تحلیلی پشت آن نیست، ریشه ندارد و مسخره كردن است. مثلاً اگر من نقش یك راننده تاكسی را بازی كنم و راننده تاكسی هم بگوید "دمت گرم همین است كه میگویی" این یعنی بازیگری، اما اگر نتوانی رضایت همان شخصیت را جلب كنی یعنی موجبات تمسخر او را فراهم كرده‌ای. طنز یعنی تفكر؛ یعنی اگر من نقدی به یك راننده تاكسی یا مدیر یا یك بانوی خانه‌دار یا یك كارمند وارد كردم و فرد خود را با تكیه‌بر طنز من محاكمه كرد كار من درست انجام‌شده است.

برنامه "صبح جمعه با شما" قرار است این هفته جمعه و هفته آینده‌اش را به طور ویژه به جام‌جهانی بپردازد. آن‌طور كه قدوسیان به خبرنگار تسنیم گفت فردا آیتم‌های شوخی با بازی ایران و انگلیس خواهیم داشت.دو سه آهنگ جام‌جهانی تولید كردیم به همراه یك گزارش كمدی فوتبال و آیتم‌هایی برای حمایت از تیم‌ملی؛ در نمایش‌های مامور و جاده و هتل‌دار به صورت مفصل وارد این ماجرا شده‌ایم.

دسترسی سریع