پانا گرامیداشت هفته كتاب و كتابخوانی در رادیو ایران

تهران (پانا) - آبان، ماه كتاب است و كتابخوانی، ماه كتاب‌خوانان و كتاب‌داران و 24 آبان روز كتاب است، به همین دلیل شبكه رادیویی ایران ویژه‌ برنامه‌ای را منتشر می‌كند.

1401/08/22
|
10:22
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، فعالیت های گروه فرهنگ و ادب رادیو ایران در راستای ترویج كتابخوانی از ابتدای آبان آغاز شده اما از 21 آبان رنگ و بویی دیگر خواهد گرفت و پویش كتابخوانی رادیو ایران از 21 آبان تا 25 آذر روز پژوهش ادامه می یابد و طی آن دو حركت فراگیر به انجام خواهد رسید .

دكتر یدالله گودرزی مدیر گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران با اعلام این خبر افزود: نخست برگزاری پویش خوانش كتاب با همكاری كانون ایرانیاران به این توضیح كه فهرست كتابه ای برگزیده با موضوعات مختلف روی وبگاه رادیو ایران قرار می گیرد و مخاطبان و ایرانیاران فصل هایی از آن را خوانده و برای ما می فرستند در آخر چند كتاب صوتی از آنها آماده خواهد شد و در دسترس همه قرار می گیرد.

وی ادامه داد: دیگر آنكه از مخاطبان خواهیم خواست كه یك جمله ماندگار از كتابی را كه خوانده اند برای ما بگویند و نام كتاب را هم اعلام كنند كه این بخش به شكل تلفنی خواهد بود.


همچنین از شنوندگان و ایرانیاران می خواهیم كتابخانه های مختلف شهر و روستا و منطقه زندگی خود را معرفی كنند و هر شنونده ای می تواند یك كتابخانه از شهر خود را معرفی نماید.

در پایان به بهترین پاسخ ها هدایای فرهنگی تقدیم می شود.

گفتنی است كه رادیو ایران چند سالی است به پویش كتابخوانی می پردازد و سال گذشته پویش كتاب‌های رایانه ای «رایاك » را برگزار كرد.

شایان ذكر است در برنامه «باغ هنر» به تهیه كنندگی وحید بیات و عبدالله علایی، و «تالار آیینه» به تهیه كنندگی سعید مبشری و «راه شب» به تهیه كنندگی عبدالله علایی معرفی كتاب انجام می شود

دسترسی سریع