فارس بررسی دستاوردهای سفر رئیس جمهور به نیویورك در «بحث روز»

برنامه «بحث روز» چهارشنبه 30 شهریور با حضور كارشناسان و متخصصان به بررسی دستاوردهای سفر رئیس جمهوری به نیویورك می‌پردازد.

1401/07/03
|
10:26
|

به گزارش خبرگزاری فارس، بیستمین حضور رئیس‌جمهوری از ایران در سازمان ملل متحد برای شركت در هفتادوهفتمین نشست مجمع عمومی این نهاد بین‌المللی با سخنرانی روز چهارشنبه (30 شهریور) آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» رقم می‌خورد. رئیس جمهور صبح دوشنبه در صدر هیاتی سیاسی عازم نیویورك، مقر سازمان ملل شد تا از پتانسیل این نهاد برای پیگیری منافع ملی و تببین گفتمان سیاست خارجی دولت سیزدهم به عنوان گفتمانی برآمده از انقلاب اسلامی بهره گیرد.

اكنون رئیس‌جمهور در آمریكا و آماده سخنرانی در مهم‌ترین نشست سران كشورهای جهان است؛ نشستی كه پس از دوسال میزبانی مجازی سازمان ملل به دلیل همه‌گیری كرونا، به صورت حضوری برگزار می‌شود كه با توجه به فرصت هم‌اندیشی و ملاقات چهره‌به‌چهره با مقامات دیگر كشورها و بیان صریح مواضع ایران بر اهمیت حضور رئیس‌جمهور می‌افزاید.

از همین رو برنامه «بحث روز» امروز سی ام شهریور با حضور علیرضا شیخ عطار سفیر سابق ایران در آلمان، دكتر خوش چشم و مرتضی غرقی كارشناس مسائل آمریكا پیرامون این سفر و دستاوردهای آن گفت و گو می‌كند.

گفتنی است «بحث روز» به تهیه كنندگی فاطمه عبدالوند و با اجرای اجرای محمدرضا قربانی چهارشنبه ها ساعت 11:40 از رادیو ایران پخش می‌شود.

دسترسی سریع