باشگاه خبرنگاران جوان برنامه‌های رادیو ایران حال و هوای اربعین می‌گیرد

با فرا رسیدن اربعین حسینی، شبكه رادیویی ایران ویژه برنامه‌های مختلفی آماده كرده است و همچنین سه ویژه برنامه از كربلا تقدیم مخاطبان می‌شود.

1401/06/28
|
19:54
|

ویژه برنامه‌هایی همچون «خانه دوست اینجاست، حسینیه ایران، نوبت نوا، آقا سلام، چهل پرده اشك، همراه با كاروان غم، یك جهان ارادت، به افق نور، باغ ارغوان، همنوا با نینوا، دیباج، یك دو صدا، سرچشمه و راه عشق» برای پخش تدارك دیده شده است.

«خانه دوست اینجاست» از سه شنبه 22 شهریور بعد از خبر ساعت 19 تا روز شنبه 26 شهریور به تهیه كنندگی حسین معصومی و اجرای حسن همایی با محوریت راز عدد چهل و شرح اجمالی بر چهل منزل كه به كاروان اسرای حسینی گذشت و تجدید دیدارشان با شهدا از كربلا پخش می‌شود.

«یك دو صدا» فصل یازدهم این مسابقه با محوریت ایام شهادت سید و سالار شهیدان از پنج شنبه 24شهریور، به تهیه كنندگی ساجد قدوسیان از ساعت 17:39 پخش می‌شود

«حسینیه ایران» ویژه برنامه دیگری است كه در شب اربعین حسینی از كربلای معلی، حسینیه‌ای جا ماندگان كربلا و عاشقان ابا عبدالل این برنامه نیز به تهیه كنندگی حسین معصومی و اجرای حسن همایی جمعه 25 شهریور ساعت 22 پخش می‌شود.

«نوبت نوا» شنبه 26شهریور مداحی‌ها و نوحه‌های مرتبط با اربعین امام حسین (ع) را ساعت 3:30سحر پخش می‌كند.

«آقا سلام» روایتی از كاروان امام حسین (ع) بعد از واقعه عاشورا تا اربعین است كه26 شهریور در روز اربعین حسینی در ساعت‌های 8:50 و 11صبح و18:45 پخش می‌شود.

«چهل پرده اشك» ویژه برنامه روز اربعین رادیو ایران است كه از كربلا پخش می‌شود و به بیان و تشریح آثار و بركات زیارت اربعین می‌پردازد. این برنامه به تهیه كنندگی حسین معصومی و اجرای حسن ساعت 9صبح پخش می‌شود.

«همراه با كاروان غم» با موضوع تفسیر عشق در سبك زندگی حسینی همان روز ساعت 11:15 پخش می‌شود.

«یك جهان ارادت» گزارشی در خصوص راهپیمایی اربعین است، با افرادی كه سال‌های پیش در راهپیمایی اربعین حضور داشتند و امسال از جا ماندگان در این سفر معنوی هستند این برنامه نیز در روزاربعین ساعت 11:50 پخش می‌شود.

«به افق نور» روز شنبه نیز با موضوع حاجت روایی و مقبول شدن دعا به تهیه كنندگی عبدالله علایی و اجرای حمیدرضا رضایی ساعت 12:10 پخش می‌شود.

«باغ ارغوان» با نگاهی مذهبی مداحی‌های روز اربعین را به تهیه كنندگی ندا حاجی اسماعیلی و با اجرای مریم نشیبا در روز شنبه 26شهریور ساعت 15 تقدیم می‌كند.

«همنوا با نینوا» ساعت 15:30 با حضور حجت الاسلام علی آقا بابا خطبه حضرت زینب (س) را بعد از واقعه عاشورا بررسی می‌كند.

«دیباج» برنامه مشاعره‌ای از اشعار آیینی مرتبط با اربعین سالار شهیدان است كه به تهیه كنندگی زینب برومند و اجرای فاطمه مینا خانی ساعت 17:10 پخش می‌شود.

«سرچشمه» نیز در روز اربعین به بازخوانی حماسه حسینی و عظمت زیارت اربعین از نگاه عالمان دینی می‌پردازد. این برنامه به تهیه كنندگی زینب برومند و با اجرای حسن همایی ساعت 22:45پخش می‌شود؛ و «راه عشق» آخرین ویژه برنامه‌ای است كه برای این روز در نظر گرفته شده است و گزارشی از راهپیمایی اربعین حسینی است كه ساعت 22:30 شنیده می‌شود.

دسترسی سریع