برنا بررسی موانع موجود و راهبردهای سینمای ایران در رادیو

برنامه «ایران امروز» دوشنبه 21 شهریور، همزمان با روز سینما از موانع موجود و راهبردهای سینمای ایران می گوید.

1401/06/28
|
19:55
|

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ سال‌ها است كه یكی از پرسش‌های بنیادین مطرح در میان اهالی سینما عبارت است از اینكه چرا سینمای ایران فاقد آثار گوناگون در ژانرهای مختلف است و اساسا علت عدم یا كمبود ساخت فیلم‌های فانتزی، جنایی، علمی تخیلی، دلهره‌آور، ابرقهرمانی و غیره در سینمای ایران چیست.

گرچه تمام ژانرهای سینمایی، ویژگی‌ها، مولفه‌ها و جذابیت‌های خاص خود را دارند، اما با توجه به فرهنگ جامعه، ذوق و سلیقه مخاطب و همچنین مداخله نقش سیاست و قانون، پرمخاطب‌ترین فیلم‌های سینمای ایران در ژانرهای خانوادگی و اجتماعی تولید شدند و از این منظر، ملموس‌ترین فیلم‌های كشور در این گونه‌ها جای گرفته‌اند.

هرچند در سال‌های اخیر فیلم‌های مختلفی از ایران در سینماهای جهان اكران شدند و چند سالی است كه به شكل منظم‌تری فیلم‌های جایزه گرفته و به اصطلاح جشنواره‌ای ایران بیشتر شناخته شده اما همچنان موانع كوچك و بزرگی در راه هرچه بیشتر جهانی شدن سینمای ایران به‌چشم می‌خورد.

yektanet.com

از همین رو برنامه «ایران امروز» در روز سینما با حضور امیر حسین شریفی تهیه كننده سینما و بازیگر، جعفر گودرزی رییس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران و اكبر نبوی نویسنده و تحلیلگرفیلم و سینما به بررسی چشم انداز سینمای ایران و موانع موجود و راهبردهای آن می پردازد.

گفتنی است «ایران امروز» دوشنبه ها به تهیه كنندگی عاطفه اقتداری و با اجرای شهاب شهرزاد و هماهنگی اكرم خیر خواه ساعت 11:40 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع