هنر صدا به یاد شهید چمران در رادیو ایران

در سالروز شهادت شهید چمران ،رادیو ایران مروری بر زندگی این شهید گرانقدر دارد.

1401/04/02
|
10:12

به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، در سالروز شهادت شهید مصطفی چمران رادیو ایران در برنامه‌های «پلاک هشت» و «چ مثل چمران» به بررسی شخصیت فردی، زندگی علمی و نگاه آرمانی شهید چمران می‌پردازد.

ریحانه یزداندوست تهیه کننده برنامه «پلاک هشت» این هفته بیان کرد: همزمان با سالروز شهادت شهید چمران، بیست و یکمین اجلاس سراسری روز ملی بسیج اساتید کشوربرگزار می‌شود و به همین مناسبت رئیس سازمان بسیج سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر محمدرضا مردانی مهمان برنامه می‌شود.

وی ادامه داد : در برنامه روز سه شنبه 31 خرداد، ضمن مروری بر زندگی شهید مصطفی چمران، قسمتهایی از صحبت های این شهید بزرگ نیز در برنامه پخش می‌شود.

«پلاک هشت» این هفته به تهیه کنندگی ریحانه یزداندوست و با اجرای کیوان همتی و هماهنگی اکرم خیرخواه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از رادیو ایران پخش می‌شود.

احمد یوسفی تهیه کننده ویژه برنامه «چ مثل چمران» نیز اعلام کرد: مهندس مهدی چمران برادر شهید چمران از میهمانان حضوری این برنامه است و به این مهم می‌پردازد که شهید چمران یک انسان معمولی نبوده است و همه زندگی اش بر اساس تلاش و پشتکار و معرفی اسلام واقعی بوده است.

استفاده از آرشیو صدا و سیما و خاطرات مکتوب بعضی از آشنایان و دوستان این شهید از دیگر بخش های این برنامه است.

«چ مثل چمران» با اجرای احسان همتی سه شنبه 31 خرداد بعد از خبر ساعت 17:00 از رادیو ایران پخش می‌شود.

دسترسی سریع