هنر صدا به یاد شهید چمران در رادیو ایران

در سالروز شهادت شهید چمران ،رادیو ایران مروری بر زندگی این شهید گرانقدر دارد.

1401/04/02
|
10:12
|

به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، در سالروز شهادت شهید مصطفی چمران رادیو ایران در برنامه‌های «پلاك هشت» و «چ مثل چمران» به بررسی شخصیت فردی، زندگی علمی و نگاه آرمانی شهید چمران می‌پردازد.

ریحانه یزداندوست تهیه كننده برنامه «پلاك هشت» این هفته بیان كرد: همزمان با سالروز شهادت شهید چمران، بیست و یكمین اجلاس سراسری روز ملی بسیج اساتید كشوربرگزار می‌شود و به همین مناسبت رئیس سازمان بسیج سازمان بسیج اساتید كشور، دكتر محمدرضا مردانی مهمان برنامه می‌شود.

وی ادامه داد : در برنامه روز سه شنبه 31 خرداد، ضمن مروری بر زندگی شهید مصطفی چمران، قسمتهایی از صحبت های این شهید بزرگ نیز در برنامه پخش می‌شود.

«پلاك هشت» این هفته به تهیه كنندگی ریحانه یزداندوست و با اجرای كیوان همتی و هماهنگی اكرم خیرخواه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از رادیو ایران پخش می‌شود.

احمد یوسفی تهیه كننده ویژه برنامه «چ مثل چمران» نیز اعلام كرد: مهندس مهدی چمران برادر شهید چمران از میهمانان حضوری این برنامه است و به این مهم می‌پردازد كه شهید چمران یك انسان معمولی نبوده است و همه زندگی اش بر اساس تلاش و پشتكار و معرفی اسلام واقعی بوده است.

استفاده از آرشیو صدا و سیما و خاطرات مكتوب بعضی از آشنایان و دوستان این شهید از دیگر بخش های این برنامه است.

«چ مثل چمران» با اجرای احسان همتی سه شنبه 31 خرداد بعد از خبر ساعت 17:00 از رادیو ایران پخش می‌شود.

دسترسی سریع