برنا روایتی از مرز شهادت در «پلاک هشت»

برنامه «پلاک هشت» یکشنبه 26 دی ماه با جانبازی گفت و گو می کند که تا مرز شهادت رفت، اما ماند.

1400/10/27
|
12:09

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ ریحانه یزداندوست تهیه کننده برنامه این هفته «پلاک هشت» گفت: برنامه شامل بخش های مختلفی از جمله «روز شمار جنگ، یاد یاران، ادبیات پایداری، تازه های حوزه دفاع مقدس و گفت و گو با یک جانباز است.».

وی ادامه داد: روز شمار جنگ مربوط به اتفاقاتی است که در این روز رخ داده است و یاد یاران ، یادواره است برای شهدا و رسول شادمانی تازه های دفاع مقدس را می گوید.

یزداندوست افزود: در بخش ادبیات پایداری نیز فاطمه حاتمی یکی از شعرای دفاع مقدس را معرفی می کند و بخشی از اشعار وی در برنامه خوانده می شود.

گفتنی است در برنامه امروز،فردی به نام سید حسن حسینی معرفی می شود که به او لقب «سیدالشعرای شعر انقلاب» داده اند.

بیشتر بخوانید:
مروری بر واقعه بمباران آبادان
هم رزم شهید کشوری در برنامه «پلاک هشت» از هم رزم شهیدش می گوید!


این تهیه کننده رادیویی تصریح کرد: از بخش های جذاب و شنیدنی برنامه گفت و گو با جانبازان 8 سال دفاع مقدس است که در این برنامه ، با سید یحیی مسلمی عقیلی، جانباز سرافراز گلستانی گفت و گو خواهیم کرد.

سید یحیی مسلمی عقیلی، جانباز سرافراز گلستانی است که چندین بار تا مرز شهادت رفت.

این جانباز سرافراز در 27تیر سال60 در خط مقدم جبهه، مورد اصابت ترکش خمپاره دشمن بعثی قرار گرفت.

پس از انتقال او به بیمارستان مجهزی در مشهد مقدس، علائم حیاتیش را از دست داد و به سردخانه منتقل شد.

مسئول سردخانه، صدای ناله مسلمی عقیلی را شنید و روند درمانی، دوباره از سر گرفته شد، اما دوباره علائم حیاتی از بین رفت و او به سردخانه منتقل شد.

باز هم مسئول سردخانه متوجه علائم حیاتی او شد و تلاش برای بهبود اوضاع مسلمی عقیلی آغاز شد او چندین بار تا مرز شهادت رفت، اما در نهایت ماند.

گفتنی است «پلاک هشت» این هفته به تهیه کنندگی ریحانه یزداندوست و اجرای کیوان همتی و هماهنگی اکرم خیر خواه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از رادیو ایران پخش می شود

دسترسی سریع