معرفی ویژه‌برنامه‌های هفته بسیج در «رادیو ایران»

شبکه رادیویی ایران در آستانه فرارسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفان و هفته بسیج برنامه‌های مختلفی را برای شنوندگان تدارک دیده است.

1400/08/30
|
15:12

به گزارش شبکه رادیویی ایران، با نزدیک شدن به پنجم آذر؛ سالروز تشکیل بسیج مستضعفان و هفته بسیج، رادیو ایران از اول آذر در برنامه‌های مختلف، به دستاوردهای بسیج به مدت 20 ساعت و 59 دقیقه در عرصه‌های گوناگون می‌پردازد.

«سلام صبح بخیر» با مسئولین سازمان بسیج مستضعفین و سرداران بسیجی گفتگو می‌کند. این برنامه از شنبه تا پنج شنبه ساعت 6:35صبح از رادیو ایران پخش می‌شود.

«خانه و خانواده» با مادران شهدا گفتگو می‌کند و از همکاری بانوان در عرصه جهاد و مقاومت می گوید. نقش زنان دربسیج و گفتگو با مسئولان درباره بسیج سازندگی و نقش خانواده ها از دیگر موضوعات این برنامه خانوادگی است. «خانه و خانواده» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 09:00 از رادیو ایران پخش می‌شود.

« نمودار» از بسیج سازندگی و اشتغال‌زایی در مناطق محروم می‌گوید. این برنامه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:20 پخش می‌شود.

برنامه اذان گاهی »به افق آفتاب»، بیانات مقام معظم رهبری در خصوص هفته بسیج و بسیجی را پخش می کند و همچنین فعالیت‌های پایگاه‌های فرهنگی بسیج در مساجد را انعکاس می‌دهد. این برنامه هر روز ساعت 11:25 پخش می‌شود.

برنامه «پلاک هشت» در این هفته به صورت ویژه با فرماندهان و مدیران در خصوص معرفی دستاوردهای بسیج و پرداختن به نگاه مدیریتی فرماندهان و کارکرد آنها در مدیریت جهادی گفت و گو می کند.
«پلاک هشت» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 پخش می شود.

برنامه «کافه هنر» به بررسی ادبیات و سینمای دفاع مقدس می پردازد. این برنامه هنری از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:00 پخش می‌شود.

«ایرانشهر» نیز از تفکر بسیجی برای حل مشکلات می‌گوید. این برنامه از شنبه تا چهارشنبه بعد از خبر ساعت 17:00 از رادیو ایران پخش می‌شود.

«راه شب» ها نیز مروری بر عملکرد نیروهای بسیج، جانبازان و ایثارگران دارند وکتابهایی با موضوع بسیج را معرفی می کنند.
»راه شب» هر بامداد ساعت 0:30 پخش می شود
در برنامه‌های دیگر رادیو ایران نیز مانند «راه امام کلام امام»،« نشانی»، «خیابان ایران»، «بحث روز»، « رویای آندلس» و «خاستگاه مقاومت» با توجه به هفته بسیج و مسولیت برنامه‌ها به تلاش‌های این نیروهای مخلص پرداخته می‌شود.
تنظیم کننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع