سخنگوی كمیسیون صنایع و معاون مجلس در گفت و گو با رادیو ایران: 60 درصد مشکلات صنایع، نقدینگی است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معاون مجلس گفت:مجلس در بحث مبارزه با قاچاق ارز و کالا قوانینی را تصویب کرده اما هیچ یک از این قوانین تاکنون در حوزه اجرا جدی گرفته نشده است.

1400/08/04
|
15:11

به گزارش شبکه رادیویی ایران، روح اله عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع و معاون مجلس در برنامه نمودار درباره عمده مشکلات واحدهای تولیدی گفت: 60 درصد مشکلات پیش روی صنایع کوچک و متوسط مشکلات نقدینگی است، این حجم عظیم نقدینگی موجود در کشور اگر از سوی دولت هدایت شود قطعا رفع خواهد شد.

وی در ادامه قاچاق کالا را از دیگر مشکلات صنایع برشمرد و افزود: اگرچه مجلس در بحث مبارزه با قاچاق ارز و کالا، قوانینی را تصویب کرده اما هیچ یک از این قوانین تاکنون در حوزه اجرا جدی گرفته نشده است.

کمیسیون صنایع و معاون مجلس گفت: کالایی که عوارض گمرکی ندارد و به شکل ارزان در بازار عرضه می شود آسیب جدی را بر تولیدکنندگان وارد می سازد.

عباسپور بخش دیگر صحبت هایش را به واردات بی رویه اختصاص داد و با بیان اینکه واردات بی رویه چرخه تولید را دچار مشکل می کند، افزود: علی رغم آنکه مجلس برای مقابله با واردات بی رویه، ورود کالاهای مشابه را به کشور ممنوع اعلام کرده اما در حوزه اجرا اتفاق خاصی صورت نگرفته است.

عباسپور مشکلات عمده صنایع را نظام بانکی کشور و سود بالای بانک ها دانست و یادآور شد: نظام بانکی کشور پاسخگوی مناسبی در جهت تامین منابع نیست.

برنامه نمودار شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 10:20 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع