تزریق دوز سوم واکسن کرونا در دستور کار قرار گرفته است

رییس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت گفت:تمامی واکسن های کووید نوزده تا درصد و اندازه ای می توانند بدن را در برابر مرگ و میر و خطرات احتمالی ویروس مقاوم سازند.

1400/08/04
|
12:56

به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر محسن زهرایی رییس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت در برنامه سلام صبح بخیر درباره درباره روند واکسناسیون در کشور گفت: هر چند روند واکسیناسیون در کشور خوشبختانه سرعت و شتاب خوبی پیدا کرده است، اما طبق برآوردهای انجام شده 15 تا 17 میلیون نفر هنوز واکسن کرونا را دریافت نکرده اند که امیدواریم تا پایان آبان ماه این امر نیز محقق شود.

وی ادامه صحبت هایش را به ایمن سازی واکسن ها اختصاص داد و گفت:اگرچه ایمن سازی واکسن ها به صورت 100 درصد نیست اما تمامی واکسن های کووید نوزده تا درصد و اندازه ای می توانند بدن را در برابر مرگ و میر و خطرات احتمالی ویروس مقاوم سازند.

محسن زهرایی در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: با توجه به بررسی های انجام شده، گذشت زمان سطح ایمنی آنتی بادی محافظت کننده در بدن را کاهش می دهد، همین مسئله موجب شده بسیاری از کشورها، برای کسانی که دو دوز واکسن را تزریق کرده اند دوز سوم (نوبت یادآور) را نیز دریافت کنند.

رییس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، با بیان اینکه دوز سوم واکسن سیستم ایمنی بدن را در برابر کرونا بالا می برد، افزود: ایران برنامه تزریق دوز سوم واکسن را در دستور کار قرار داده است، خوشبختانه در حال حاضر واکسن به میزان کافی در کشور موجود است.

زهرایی خاطر نشان کرد: واکسیناسیون دوز سوم به ترتیب اولویت خواهد بود و در ابتدا کادر درمان، آسایشگاه سالمندان و گروه های پرخطر این دوز را دریافت خواهند کرد.

وی یادآور شد: دوز سوم واکسن کرونا برای گروه سالمندان بالای 65 نیز طی ماه های آینده تزریق خواهد شد.

برنامه سلام صبح بخیر شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی زهرا قائدی و حسین معصومی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع