مدیر شبكه تشریح كرد؛ دستِ پُر رادیو ایران برای هفته دفاع مقدس

رادیو ایران با مستقر شدن در استودیوی رادیو آبادان و تولید برنامه زنده «پلاک هشت» به استقبال هفته دفاع مقدس می رود.

1400/06/30
|
11:45

به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکترمحمد جعفر محمد زاده مدیر شبکه رادیویی ایران، با توجه به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس در خصوص ویژه برنامه‌های این شبکه گفت: امسال که مزین به ایام اربعین سالارشهیدان است، رادیو ایران با تدارک 21عنوان و به تعداد 60 برنامه و 1069 دقیقه، با دست پر به پاسداشت هفته دفاع مقدس می پردازد.
مدیر رادیو ایران افزود: ویژه برنامه «پلاک 8»، با حضور برنامه سازان رادیو ایران در استودیوی رادیو آبادان، حماسه هشت سال دفاع مقدس را از سرزمین ایثار و شهادت،خوزستان قهرمان روایت می‌کند.
این برنامه از ابتدا تا انتهای هفته دفاع مقدس به مدت 6٠ دقیقه در هر روز و به تعداد 7 برنامه، به صورت زنده روی آنتن می رود.
وی ادامه داد: برنامه «خیابان ایران»، به مدت 25دقیقه از ساعت 21:35 در قالب مستند و گفتگو با خانواده شهدا، پنجشنبه اول مهرماه پخش می شود.
همچنین برنامه کافه هنر، در 4 بخش 15 دقیقه ای به ادبیات و سینمای دفاع مقدس می‌پردازد.
«مستند نخل‌های استوار»، به سالروز شکست حصر آبادن در عملیات ثامن الائمه خواهد پرداخت.
محمد زاده ادامه داد: برنامه «خانه و خانواده» با موضوع نقش زنان در دوران دفاع مقدس روی آنتن می‌رود.
برنامه «حوض نقره» به سینمای دفاع مقدس و نقش پر رنگ آن در میان گونه‌های متنوع سینمایی می‌پردازد و در برنامه «ایرانشهر»، حضور پررنگ ایرانیاران را از شهرهای مرزی به منظور معرفی شهدای آن شهر، شاهد خواهیم بود.
مدیر رادیو ایران ادامه داد: در برنامه «سلام صبح بخیر»، ارتباط با مسئولان ستاد مشترک نیروهای مسلح، بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس و دیگر دست ‌اندرکاران این حوزه به انضمام معرفی توانمندیهای دفاعی کشور خواهیم پرداخت.
همچنین در برنامه‌های «نشانی» و «راه امام – کلام امام»، فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری و معمار کبیر انقلاب در مورد دفاع مقدس پخش خواهد شد.
وی تصریح کرد: در برنامه «بحث روز»، الگوی راهبری دوران دفاع مقدس در اقتصاد امروز کشور بررسی می‌شود. همچنین در برنامه «جهان سیاست»، از نقش دفاع مقدس در خودباوری ملی و استقلال نظامی کشور صحبت خواهد شد و در برنامه «رویای اندلس»، جنگ تحمیلی در دهه پنجم انقلاب و تحریف‌هایی که از سوی مخالفان جمهوری اسلامی صورت
گرفته بازخوانی خواهد شد. وی افزود که در برنامه «راه شب» که از برنامه‌های پر مخاطب و قدیمی رادیو ایران است، به اهمیت زنده نگه‌داشتن یاد شهدا و فرهنگ دفاع مقدس و الگوبرداری از آن بعنوان چراغی روشن برای زندگی امروز، پرداخته می شود.

دسترسی سریع