در مراسم عزاداری حسینی شیوه نامه های بهداشتی رعایت خواهد شد

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی گفت:از آغاز محرم تا كنون 10 هزار هیئت شیوه نامه ابلاغی را به صورت كامل اجرا كردند.

1400/05/24
|
09:11
|

حجت الاسلام روح الله حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حركت دسته های عزاداری حتی به صورت محلی و با فاصله اجتماعی در طول ماه محرم و صفر ممنوع است.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی افزود: برگزاری مراسم های عزاداری در فضای مسقف نیز ممنوع اعلام شده و باید همه مراسم در فضای باز برگزار شود.

حریزاوی با اشاره به اینكه از ابتدای ماه محرم حدود سه هزار ناظر، مراسم های عزاداری در 12 هزار نقطه كشور را به صورت محسوس و نامحسوس رصد می كنند، خاطرنشان كرد: در كنار بازرسی ناظران سازمان تبلیغات اسلامی، از آغاز محرم تا كنون هزار و 563 گزارش مردمی ثبت شده كه از این تعداد 1050 گزارش قابل رسیدگی شناخته شد.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی گفت: از مجموع گزارش های قابل رسیدگی، 600 مورد با تذكر شفاهی برطرف شد و بقیه در حال بررسی است.

حجت الاسلام حریزاوی افزود: حدود 2 هزار هیئت كه در رعایت دستوالعمل های بهداشتی كم كاری داشتند تذكر كتبی دریافت كرده اند و به 310 هیئت هم تذكر جدی داده شد.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی گفت: 17 مورد از هیئت هایی كه به دستوالعمل های بهداشتی توجه نداشتند به مراجع انتظامی معرفی شدند.

وی با اشاره به فعالیت 40 هزار هیئت دارای مجوز و 85 هزار مسجد در مراسم های عزاداری ماه محرم و صفر، پیش بینی كرد: همچون سال گذشته رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مراسم عزاداری محرم بیش از 90 درصد باشد.

دسترسی سریع