اعلام محدودیت‌های ترافیكی محرم

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از اجرای محدودیت‌های ترافیكی با توجه به برگزاری مراسم در نیمه اول ماه محرم و حضور هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری در معابر و میادین خبر داد.

1400/05/20
|
12:16
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: با توجه به فرارسیدن دهه اول محرم شرایط ترافیكی و محدودیت‌های متفاوتی برقرار خواهد شد كه این طرح‌ها متناسب با شرایط هیئت‌های عزاداری است چرا كه با اجرای مراسم در فضای باز و شبكه معابر بخشی از خطوط ویژه، میادین و سطح معابر به مراسم عزاداری تعلق خواهد گرفت.

وی با بیان اینكه یكی از آسیب‌های این ایام به بحث تصادفات عابر پیاده برمی‌گردد، تصریح كرد: تاریكی شب، لباس مشكی عابران و خستگی برخی رانندگان در ساعات پایانی شب و نداشتن تمركز می‌تواند حوادث ترافیكی ناخوشایندی را رقم بزند.

وی افزود: از عزاداران و رانندگان تقاضا می‌كنیم كه در حاشیه شبكه معابر و هیئت‌های عزاداری با تمركز و دقت بیشتری تردد كنند تا كمترین حادثه را شاهد باشیم.

رئیس پلیس راهور تهران از روسای هیئات عزاداری هم درخواست كرد با جانمایی و چینش درست، تخصیص جای پارك مناسب برای خودرو‌ها و همچنین تامین روشنایی و استقرار مناسب موكب‌ها در ارتقای ایمنی عزاداران كوشا باشند.

سردار حمیدی درباره چگونگی اجرای طرح تردد شبانه با توجه به حركت دسته‌های عزاداری در ساعات پایانی شب اعلام كرد: تغییر ساعت تردد شبانه موكول به نظر ستاد ملی مقابله با كروناست.

رئیس پلیس راهور تهران خاطرنشان كرد: تردد كامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین در ایام محرم از 30 دقیقه بامداد تا 6:30 صبح مجاز است.

دسترسی سریع