موج چهارم شیوع ویروس کرونا آغاز شد

ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت گفت: مبتلایان به کرونا برای قطع زنجیره انتقال این بیماری در خانه های خود بمانند و از رفتن به محل کار، رستوران و غیره به شدت خودداری کنند.

1400/01/14
|
13:17

به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت در گفت و گوی اختصاصی با علی رشیدی گزارشگر رادیو ایران از شروع موج چهارم ویروس کرونا خبر داد و گفت: این روزها که دوباره شاهد شدت یافتن موج جدیدی از ویروس کرونا در کشور هستیم میزان ابتلا به این ویروس و موارد بستری افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه میزان فوتی های ناشی از کرونا در آخرین آمار به 117 نفر رسیده است، افزود: موج جدید ویروس کرونا نسبت به موج قبلی خود با شتاب بیشتری در حال گسترش است و در چنین شرایطی رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی نظیر رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دست ها و کاهش میزان تردد از خانه همچنان یک نیاز ضروری و اساسی است.

معاون وزیر بهداشت در بخش دیگر صحبت هایش با بیان اینکه انسان ها عامل اصلی انتقال ویروس کرونا هستند، خاطر نشان کرد: مبتلایان به کرونا نیز برای قطع زنجیره انتقال این بیماری در خانه های خود بمانند و از رفتن به محل کار، رستوران و غیره به شدت خودداری کنند.

این گفت و گو را در ادامه می شنوید.

دسترسی سریع