حفاظت از زمین، دغدغه مهم رادیو ایران در روز درختکاری

با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و نزدیک شدن به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران به صورت ویژه در برنامه های «سیاره آبی»، «راهی به آبادی» و «رهاورد» به اهمیت و موضوع درخت و درختکاری می پردازد.

1399/12/11
|
10:33

به گزارش شبکه رادیویی ایران، روز درخت‌کاری یکی از روزهای سال است که در آن مردم تشویق به کاشتن نهال می‌شوند. در ایران، 15 اسفندماه هر سال روز درختکاری نام گذاری شده است.

از این رو گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران به صورت ویژه در برنامه های «سیاره آبی»، «راهی به آبادی» و «رهاورد» به اهمیت و موضوع درخت و درختکاری می پردازد.

در این برنامه ها ضمن تحلیل و بررسی وضعیت درختان و منابع طبیعی کشور، به ارتقاء پوشش حفاظتی، تعیین تکلیف مدیریت پارک های جنگلی، مدیریت بهره برداری از منابع و همچنین آموزش پیشگیری از حریق مانند عدم رهاسازی ظروف شیشه ای در طبیعت، جلوگیری از بازی کودکان و نوجوانان با کبریت یا فندک در محیط زیست، عدم روشن کردن آتش در سطح جنگل ها و سایر موضوعات مرتبط با درخت و درختکاری پرداخته می شود.

رادیو ایران در هفته منابع طبیعی با شعار «همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی» در کنار همه شنوندگان و فعالان محیط زیست و منابع طبیعی خواهد بود.

گفتنی است «سیاره آبی» به تهیه کنندگی سیما پاتیمار از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:40، «راهی به آبادی» به تهیه کنندگی راضیه حسینعلی روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه بعد از خبر ساعت 22:00 و «رهاورد» به تهیه کنندگی مریم بانو فطرتی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:15 از رادیو ایران پخش می شود

دسترسی سریع