در روز پاسداشت شعر و ادب فارسی، از رادیو ایران تقدیر شد تقدیر از پارسی گویان به دلیل تقویت و ترویج زبان فارسی

به مناسبت روز پاسداشت شعر و ادب فارسی دکتر علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما و دکتر حداد عادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی از دو برنامه رادیویی «پارسی گویان» رادیو ایران و «کیمیای کلمات» رادیو فرهنگ تقدیر کردند.

1399/06/25
|
12:57

به مناسبت روز پاسداشت شعر و ادب فارسی در مراسمی با حضور دکتر علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما و دکتر حداد عادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و همچنین سیدمرتضی میرباقری معاون سیما، حمید شاه آبادی معاون صدا، معاون امور شهرستانها و جمعی از مدیران و بزرگان و دست اندرکاران حوزه زبان و ادبیات فارسی از دو برنامه رادیویی «پارسی گویان» از رادیو ایران و «کیمیای کلمات» از رادیو فرهنگ تقدیر شد.
رادیو ایران برای تلاشی که در نهادینه کردن پاسداشت زبان فارسی دارد و برنامه «پارسی گویان» هم که یکی از فعالیت‌های رسانه‌ای رادیو ایران به همین منظور است، مورد تقدیر قرار گرفت.
این برنامه به تهیه کنندگی محمد اسماعیل پور با هدف تقویت وحدت بین فارسی زبانان ، به حوزه وسیع فارسی زبانان می پردازد.
گفتنی است برنامه «پارسی گویان» با اجرای حسن همایی و کارشناسی دکتر محمدجعفر محمدزاده نویسنده و پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی و مدرس دانشگاه و گزارش های مژگان نظری گزارشگر افغان برنامه، پنج شنبه ساعت 16:00 و تکرار آن سه شنبه ها بعد از خبر ساعت 23:00 از رادیو ایران روی موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز و موج ای ام 558 کیلوهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع