رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در رادیو ایران: دولت تنها نیمی از مواد اولیه دام را تامین می کند

محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتیدر برنامه نمودار گفت: شورای اقتصاد و ستاد تنظیم بازار اگر مواد اولیه دام را با همان قیمت سابق برای مرغداران تامین کنند قطعا قیمت مرغ با نرخ پیشین توزیع می شود.

1399/05/22
|
09:40

به گزارش شبکه رادیویی ایران، مهندس محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در برنامه «نمودار» درباره بی ثباتی قیمت مرغ در بازار گفت: کمبود مواد اولیه دام و گران بودن آن، نوسانات قیمت ارز و عدم حمایت دولت از تولید کنندگان و بالا بودن قیمت تمام شده، عامل مهم در بی ثباتی قیمت مرغ در بازار است.
وی در ادامه با بیان اینکه دولت به اندازه مواد اولیه دام را در اختیار مرغداران قرار نمی دهد، افزود: دولت تنها نیمی از مواد اولیه دام را در اختیار مرغداران قرار می دهد و 50 درصد باقی از طریق بازار آزاد خریداری می شود.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در بخش دیگر خاطر نشان کرد: شورای اقتصاد و ستاد تنظیم بازار اگر مواد اولیه دام را با همان قیمت سابق برای مرغداران تامین کنند قطعا قیمت مرغ با نرخ پیشین توزیع می شود.
برنامه نمودار شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 10:20 به تهیه کنندگی راضیه حسینعلی و عاطفه بنایی و اجرای مهرناز فقیهی و ایمان ساکی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع