«نفس»، ماهیت ضد حقوق بشری آمریکا را افشا می کند

«نفس» نام ویژه برنامه ای است که از دهم تا دوازدهم تیر ماه به مناسبت روز افشای حقوق بشر امریکایی از رادیو ایران پخش می شود.

1399/04/09
|
11:05

به گزارش شبکه رادیویی ایران، جنایات متعدد آمریکا در حق ملت بزرگ ایران اسلامی نظیر سالگرد ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب، حمله تروریستی و سرنگونی هواپیمای مسافربری، حمله شیمیایی به سردشت، حادثه هفتم تیر، همگی با حمایت مستقیم آمریکا صورت گرفت و به همین دلیل 6 تا 12 تیرماه به عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شد .
مریم هدیه لو تهیه کننده «نفس» در خصوص این برنامه گفت: یکی از جنایت بزرگ آمریکا در 12 تیر 1367 به وقوع پیوست که در آن نظامیان مستقر در ناو هواپیمابر وینسنس با دستور فرمانده خود و شلیک موشک، هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران را بر فراز آب‌های خلیج فارس مورد هدف قرار دادند و 290 انسان بی گناه را مظلومانه به شهادت رساندند.
وی افزود: این رویداد تلخ یکی از سرفصل‌های جدی در تاریخ حقوق بشر آمریکایی است که پرده از چهره واقعی حاکمان کاخ سفید و سیاست‌های ضدبشری واشنگتن کنار زد.
تهیه کننده این برنامه در پایان گفت: ما در این سه روز تلاش می کنیم مسائل تبعیض حقوق بشر در داخل امریکا از جمله نژاد پرستی، حقوق مهاجران و زنان را بررسی کنیم.
گفتنی است «نفس» با اجرای بتول نجفی از سه شنبه دهم تیر بعد از خبر ساعت 17:00 از رادیو ایران پخش می شود

دسترسی سریع