دست پر رادیو ایران در تابستان99

برنامه‌های رادیو ایران در تابستان سال جاری اعلام شد

1399/04/03
|
10:40

رادیو ایران در تابستان 99 با توجه به شیوع ویروس کرونا ویژه برنامه های متنوع و جذابی را در راستای ارتقاء سطح آگاهی و سلامت خانواده های ایرانی و همچنین برنامه ریزی برای اوقات فراغت رده های سنی مختلف، تدارک دیده است
به گزارش شبکه رادیویی ایران،برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» به صورت مجله رادیویی شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:35دقیقه به صورت زنده با موضوع ارتباط با مسئولان مرتبط با حوزه تابستان و اوقات فراغت روی آنتن رادیو ایران خواهد رفت.
برنامه «خانه و خانواده» با موضوع اهمیت اوقات فراغت در تابستان با کارشناسان مربوطه گفت‌وگو می‌کند و در برنامه «ایران امروز» میزگردی با حضور مسئولان آموزش و پرورش و سایر نهادهای مرتبط با تابستان و اوقات فراغت برگزار می شود.
برنامه «راه شب» در قالب متن، گزارش و تلفن‌های مردمی به تابستان، جوانان، مشاغل و ظرفیت های شبانه در اوقات فراغت جوانان می‌پردازد و در برنامه «ایرانشهر» به موضوع تابستان و اهمیت اوقات فراغت در قالب نمایش، متن، برنامه و گزارش‌ توجه می شود و در برنامه های «ایران را بشنویم» ، «به افق آفتاب» و «ایران امروز» نیز موضوعات تابستانی مطرح می شود.
برنامه «روی خط ورزش» نیز به پیگیری مطالبات مردمی در خصوص اوقات فراغت اختصاص دارد و برنامه «کوی نشاط» به صورت نمایش تولیدی به موضوع اوقات فراغت فراغت کودکان، سفر، کلاس های تابستانی، بیکاری و فضای مجازی با شروع تابستان و فصل گرما می‌پردازد.
برنامه «صبح جمعه با شما» نمایش تولیدی است که جمعه‌ها ساعت 9 صبح، موضوعات سفر، کلاس‌های آموزشی، تفریحات سالم، فضای مجازی و اوقات فراغت خانواده ها را در بر ‌می‌گیرد.
مسابقه رادیویی «یک دو صدا» نیز با هدف سرگرمی در اوقات فراغت به برگزاری مسابقه با محتوای طنز و مسابقه بازیگری پخش می شود و مجله رادیویی «ورزش ایران» و برنامه «وقت اضافه» ، برنامه «پارک ساعی» نیز در تابستان به موضوعات اوقات فراغت و موارد تابستانی اشاره می کنند. نمایش طنز «جارچی» با موضوعاتی مانند سفر، فضای مجازی، کلاس های آموزشی و تفریحات سالم در اوقات فراغت است.
برنامه «نمودار» نیز به صورت مجله رادیویی زنده، موضوعات آموزش‌های اقتصادی برای خانواده‌ها، کارآموزی و کارآفرینی برای جوانان، شاخص‌های اقتصادی برای توسعه و تقویت اوقات فراغت و رابطه دانش، کار و تولید را در بر می‌گیرد.
مجله رادیویی «رهاورد» به بررسی نقش و سهم فناوری در سپری کردن اوقات فراغت، خلاقیت در مدیریت عملی اوقات فراغت، تبیین و ترویج رهاوردهای علمی برای بهبود اوقات فراغت با رویکرد آموزشی می‌پردازد و برنامه «خاص باشید» موضوعاتی مانند کارآفرینی ، برنامه‌های خاص اوقات فراغت برای جوانان و شاخص‌های اوقات فراغت خاص را بررسی می‌کند.
مجله رادیویی«پلاک هشت» به موضوع آثار هنری اماکن مرتبط با دفاع مقدس، موزه‌ها، برنامه‌ها و نمایشگاه‌های مربوطه می‌پردازد و برنامه «تالار آیینه» با موضوع معرفی کتاب‌های خوب و مناسب برای اوقات فراغت پخش خواهد شد.در مجله رادیویی «کافه هنر» موضوعات در حوزه فرهنگ، ادب و سینما متناسب با تابستان و اوقات فراغت در نظر گرفته شده است ؛ همچنین مجله رادیویی «حوض نقره» جمعه ها ساعت 17 به صورت زنده به موضوع فیلم‌های روز در حال اکران بنا به فراخور فصل تابستان می‌پردازد

دسترسی سریع