3 هزار مدرک جعلی در میدان انقلاب کشف شد

دکتر فریدون جعفری دستیار ویژه وزیر علوم در گفتگو با برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران از کشف 3 هزار مدرک جعلی در میدان انقلاب خبر داد.

1399/03/11
|
10:07

به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ «دکتر فریدون جعفری» دستیار ویژه وزیر علوم در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران در خصوص جعل مدرک و خرید و فروش آن گفت : این نوع برخورد و مواجه با فضای علمی باعث زیر سوال رفتن اعتبار نویسندگان و دانشمندان می شود
وی در ادامه افزود : این قضیه برای کشور مهم بوده و از چند سال پیش برخورد با این قضیه در بدنه وزراتخانه شروع شده و تبعات آن تصویب قانون مقابله با تقلب و پیشگیری از تقلب در امور علمی و دانشگاهی در مجلس شورای اسلامی می باشد و آیین نامه های مرتبط با آن در وزارتخانه تصویب شد.
دستیار ویژه وزیر علوم تاکید کرد: خبری که منتشر شده و عددی که ذکر کردم عدد 3 هزار است و به اشتباه 30 هزار ذکر شده است. با پیگیری هایی که از سال98 و ارائه مقالات تقلبی به دادسرای رسانه با دستور بازپرس حدود 8 موسسه غیر مجاز پلمپ و مستنداتشان به وزارت علوم فرستاده شده
دکتر جعفری همچنین تصریح کرد : قطعا وزارت علوم به وظیفه و رسالت خود که سیانت از مدارک دانشگاهی و اعتبارشان می باشد به صورت جدی عمل می کند و هیچ کوتاهی ندارد و هرکسی در هر جایگاهی باید منطبق با قانون رفتار کند .

دسترسی سریع