خبرگزاری صدا وسیما مقاومت، ایستادگی و همدلی مردم، رمز «فتح نامه خرمشهر»

«فتح نامه خرمشهر» عنوان ویژه برنامه رادیو ایران در سالروز حماسه آزاد سازی خرمشهر است.

1399/03/10
|
10:50

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از شبکه رادیویی ایران، آزادسازی خرمشهر در روز سوم خرداد سال1361 به عنوان مهم‌ترین هدف عملیات بیت‌المقدس در دوره جنگ ایران و عراق توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گرفت که به همین مناسبت رادیو ایران ویژ برنامه «فتح نامه خرمشهر» را پخش می‌کند.
این برنامه در قالبی ترکیبی با مرور خاطرات مستند مردمی، از آن‌هایی که روز‌های اشغال و آزادی خرمشهر را به چشم دیدند و از ایستادگی، باور و همدلی مردم به عنوان رمز پیروزی و فتح خرمشهر خواهد گفت.
گفتگو با سردار حمید سرخیلی و مرور خاطرات، صباح وطن خواه، رضا آلبوغبیش، شنیدن از دلاوری‌های شهدای مردمی همچون دریا قلی سورانی و بهروز مرادی از بخش‌های مختلف این برنامه است.
فتح نامه خرمشهر در قالبی شخصیت محور با اجرای "رحمان نظام اسلامی" به مرور خاطرات صوتی آن‌ها که خرمشهر را در سال‌های دفاع مقدس از نزدیک درک کرده اند می‌پردازد.
این برنامه با رویکرد بررسی عوامل ایستادگی و پیروزی خرمشهر در دهه60 از عواملی همچون همدلی و حضور مردمی در صحنه برای سربلندی ایران امروز خواهد گفت.
فتح نامه خرمشهر ویژه برنامه شبکه رادیویی ایران برای گرامیداشت سالروز حماسه آزاد سازی خرمشهر از گروه تاریخ و دفاع مقدس و به تهیه کنندگی کیاناز کاوه، شنبه سوم خرداد ساعت 10 صبح از رادیو ایران پخش می‌شود

دسترسی سریع