ویژه برنامه های رادیو ایران برای انتخابات دوم اسفند 98

رادیو ایران با هدف جلب مشارکت گسترده مردم برای حضورانتخابات دوم اسفند 98، به عنوان تجلی بارز نقش آفرینی مردم در سرنوشت کشور ، ترویج و تقویت پایه های مردم سالاری دینی ویژه برنامه های مختلفی را تقدیم می کند.

1398/11/05
|
13:53

پنج ویژه برنامه به نام های «حضور» ، «یک نکته»،« آقای مکعبی»،« یک قدم به جلو» و «صحن علنی» از رادیو ایران تقدیم می شود.
این ویژه برنامه ها با هدف رعایت اصل بی طرفی ،اجتناب از هرگونه گرایش به نامزدها،گروه ها و جریان های سیاسی ،محوریت مردم ،امام و مقام معظم رهبری در برنامه های انتخاباتی در تقویت جایگاه بین المللی ایران پخش می شود.
«حضور» در 30 قسمت 25 دقیقه ای تهیه شده که به صورت مجله ای ، با بخش های کتاب قانون، زمین بازی، نقلستان، میز مردم و البته قهوه تلخ به استقبال حضور مردم درانتخابات می رود.
حضور به تهیه کنندگی مریم هدیه لو و کارشناسی امیر حسین راسخ روزهای زوج ساعت 20:30 از گروه سیاسی رادیو ایران پخش می شود.
« یک نکته » نام یکی دیگر از ویژه برنامه انتخاباتی است که در 30 قسمت 3 دقیقه ای تهیه شده در ساختار کوتاه ترکیبی- گزارشی از رادیو ایران پخش می شود. در این برنامه سعی می شود که به طور غیر مستقیم صحنه های مختلف زندگی و اجتماع بازسازی شود تا شنونده از طریق آن بتواند به استدلالی برسد که « انتخاب» در زندگی بسیار مهم است.
یک نکته به تهیه کنندگی علیرضا محمدنیا ، گویندگی صادق علیخانی، نویسندگی مهدی رستمی و کارشناسی دکتر دربانی روزهای زوج ساعت 15:25 از گروه سیاسی رادیو ایران پخش می شود.
« آقای مکعبی » نیز نام یکی دیگر از ویژه برنامه های انتخاباتی رادیو ایران است که در 30 قسمت 3 دقیقه ای تهیه شده و روزهای شنبه، یکشنبه و سه شنبه ساعت 19:50 از رادیو ایران پخش می شود.
آقای مکعبی عنوان شخصیت خود خواه و انحصار طلبی است که می خواهد نامزد انتخابات شود. گفتنی است سیده فاطمه شعار تهیه کننده این برنامه و علیرضا تابان بازیگر نقش آقای مکعبی هستند.
«یک قدم جلو » نیز با موضوعات: مشارکت گروهی ، توجه به سرنوشت کشور ، اراده عمومی، انتخاب اصلح ، تغییر رو به جلو ، حفاظت از ایران، آبادی سرزمین و شهر من، و اهمیت قانون در حل مشکلات زندگی، و با بازی مصطفی خواجه حسینی،آرش راسخ، امین ضیایی و آسیه گرجی، و به تهیه کنندگی ریحانه بیرامی از شنبه تا دوشنبه ساعت 10:25 از گروه سیاسی رادیو ایران پخش می شود.
«صحن علنی» سعی دارد تا با ایجاد فضایی جذاب و شنیدنی به حضور حداکثری مردم در انتخابات به عنوان یکی از ارکان مهم نظام جمهوری اسلامی ایران کمک کند ،
در این برنامه علاوه بر سخنان مقام معظم رهبری، با دکتر حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل سیاسی کفتگو می شود، و گزارش های مردمی، و پخش نمایش طنز ، از دیگر بخش های برنامه است.
گفتنی است صحن علنی به تهیه کنندگی زهرا قائدی و اجرای میثم نیک نام و بازی علیرضا تابان روزهای شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، ساعت 23:00 از گروه جامعه رادیو ایران پخش می شود.
#صدای_انتخابات

دسترسی سریع