ویژه برنامه های رادیو ایران در آستانه سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع)

همزمان با فرا رسیدن شهادت امام حسن عسکری(ع) رادیو ایران ویژه برنامه های «عشق نام دیگرتوست»، «ماه سامرا»، «دورعاشقان»، «جای تو خالی»،«حرفی از نام تو» و «نوبت نوا» را تقدیم می کند.

1398/08/14
|
11:53

به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ ویژه برنامه «عشق نام دیگر توست» به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع)، آیه 63 سوره فرقان «وَعِبَادُ الرَّحْمَنِ الَّذِینَ یَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْنًا وَإِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلَامًا» که به معنای و بندگان خاص خدای رحمان آنان هستند که بر روی زمین به تواضع و فروتنی راه روند و هرگاه مردم جاهل به آنها خطاب (و عتابی) کنند با سلامت نفس (و زبان خوش) جواب دهند ، را مورد بررسی قرار می دهد.
«عشق نام دیگر توست» با اجرای مهدی طهماسبی و نسیم رفیعی و کارشناسی مهدی رستمی و گزارشگری تینا میرکریمی به تهیه کنندگی حسین معصومی سه شنبه 14 آبان ساعت 17:30 از رادیو ایران پخش می شود.
«ماه سامرا» با حضور حجت الاسلام علی سرلک به موضوع نهادینه کردن نماز برای کودکان می پردازد. این برنامه 14آبان ساعت 20:00 با اجرای حسن همایی از رادیو ایران پخش می شود.
«دور عاشقان» ویژه برنامه دیگری است که در سه بخش (بخشندگی و کمک به مردم، رفع نیازها و گرفتاری های مهم و اهمیت و پاسداشت نماز) صفات بارز حضرت امام حسن عسکری(ع) را بررسی می کند.
«دور عاشقان» به تهیه کنندگی حسین معصومی و با اجرای حسن همایی و کارشناسی حجت الاسلام احمد صادقی و گزارش های مهدیه پهلوانی 14 آبان بعد از خبر ساعت 23:00 پخش می شود.
«جای تو خالی» ویژه برنامه شهادت امام حسن عسکری(ع) است که چهارشنبه 15 آبان با موضوع وصیت آن حضرت به مسلمانان و توصیه های ایشان به مسائل اخلاقی و دینی و اعتقادی با حضور حجت الاسلام آتشکار و حجت الاسلام جواد شریفی به تهیه کنندگی عبدالله علایی و اچرای مهدی طهماسبی ساعت 9:30 از رادیو ایران پخش می شود.
«حرفی از نام تو» ویژه برنامه دیگری است که 15 آبان با موضوع نگاهی به شرایط زندگی امام حسن عسکری(ع) و توصیه های اخلاقی ایشان با حضور حجت الاسلام علی آقا بابا به تهیه کنندگی عبدالله علایی و با اجرای حمیدرضا رضایی ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.
«نوبت نوا» ویژه برنامه دیگری است که 15 آبان ساعت 15:30 موسیقی های مناسبتی این روز را پخش می کند.

دسترسی سریع