رادیو ایران در سوگ شهادت امام حسن عسکری(ع)

به مناسبت سالروز فرا رسیدن شهادت امام حسن عسکری(ع) رادیو ایران ویژه برنامه های «عشق نام دیگر توست»، و «دور عاشقان»، ر ا سه شنبه 14 آبان تقدیم می کند.

1398/08/13
|
14:59

روز هشتم ربیع الاول سال 260 هجری، روز دردآلودی برای شهر سامرا بود؛ زیرا خبر شهادت امام عسکری همه جا را فرا گرفت.
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ ویژه برنامه «عشق نام دیگر توست» به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع)، آیه 63 سوره فرقان «وَعِبَادُ الرَّحْمَنِ الَّذِینَ یَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْنًا وَإِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلَامًا» که به معنای و بندگان خاص خدای رحمان آنان هستند که بر روی زمین به تواضع و فروتنی راه روند و هرگاه مردم جاهل به آنها خطاب (و عتابی) کنند با سلامت نفس (و زبان خوش) جواب دهند ، را مورد بررسی قرار می دهد.
«عشق نام دیگر توست» با اجرای مهدی طهماسبی و نسیم رفیعی و کارشناسی مهدی رستمی و گزارشگری تینا میرکریمی به تهیه کنندگی حسین معصومی سه شنبه 14 آبان ساعت 17:30 از رادیو ایران پخش می شود.
«دور عاشقان» ویژه برنامه دیگری است که در سه بخش (بخشندگی و کمک به مردم، رفع نیازها و گرفتاری های مهم و اهمیت و پاسداشت نماز) صفات بارز حضرت امام حسن عسکری(ع) را بررسی می کند.
«دور عاشقان» با اجرای حسن همایی و کارشناسی حجت الاسلام احمد صادقی و گزارش های مهدیه پهلوانی 14 آبان بعد از خبر ساعت 23:00 پخش می شود.

دسترسی سریع